Home

W naszych zbiorach:

Wycinanki, wycinanki…
Szanowni Państwo! Przygotowujemy lekcję muzealną o wycinance ludowej. W związku z tym szukamy przedmiotów (jakichkolwiek - zapałki, kolczyki, zeszyty, torebki, elementy zdobnicze, za małe ubrania, doniczki, długopisy, itd., itd.), Z ELEMENTAMI WYCINANKI NA SOBIE. Jeśli nie potrzebujecie tych przedmiotów, a chcielibyście wymienić się z Fabryczką na coś innego, dajcie znać.  

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Sztuka Schmitta na naszej scenie

 

W Fabryczce gościliśmy Zespół Teatralny „Zygzak” z Tłuszcza. Zgromadzeni na sali dorośli mogli zobaczyć przedstawienie na podstawie dzieła francuskiego dramaturga – Erica Emmanuela Schmitta. „Małe zbrodnie małżeńskie” to jeden dzień z życia Lisa i Gillesa Sobiri. Po kilku latach małżeństwa miłość zaczęła blednąć, żyli obok siebie, a nie ze sobą... Dwójka aktorów – Monika Godlewska i Mariusz Szczeciński, pod kierownictwem reżyserki Aurelii Sobczak – bardzo emocjonalnie przedstawiła uczucia zachodzące między granymi przez nich bohaterami. Publiczność w skupieniu śledziła historię małżeństwa, kłótnie, namiętność i kłamstwa, a na koniec nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Więcej…
 
Z wizytą na Sri Lance

W ostatnią niedzielę lutego mieszkańcy Wołomina mogli trochę zmienić klimat. Przenieśliśmy się z zimowej Polski do ciepłej Sri Lanki, a to dzięki Sylwii Łaskowskiej, mieszkance naszego powiatu.

 

Więcej…
 
Wiosna duszy – wielkopostne śpiewy Kościoła prawosławnego

20 marca, w Niedzielę Palmową, na scenie Fabryczki wystąpił Chór Studencki im. św. Tatiany przy Parafii Prawosławnej p.w. św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie. Kościół katolicki właśnie wchodził w ostatni okres Wielkiego Postu – Wielki Tydzień. Dla wyznawców prawosławia Wielki Post dopiero się rozpoczynał. Była to więc świetna okazja do zorganizowania koncertu  wielkopostnej muzyki prawosławnej. 
Więcej…
 
Liryczny realizm i białoruskie śpiewy

6 marca otworzyliśmy wystawę malarstwa Mikołaja Rybaczuka. 
Więcej…
 
Weterani szos
 
Idea „pojazdu bez koni” sięga daleko poza wiek XIX, a protoplaści współczesnych maszyn liczą sobie już ponad 130 lat, będąc niewątpliwie uznanymi i cenionymi zabytkami. Dziś na miano zabytku zasługują jednak nie tylko pojazdy najstarsze, ale także te, które jeszcze do niedawna znajdowały się w codziennym użytku.
Więcej…
 
Wystawa poplenerowa VIII Nadbużańskiego Pleneru Artystycznego

 

W ostatni weekend listopada otworzyliśmy wystawę prac uczestników VIII Nadbużańskiego Pleneru Artystycznego. Galeria wypełniła się obrazami, rzeźbami, a także wyrobami ceramicznymi oraz kowalskimi. Po wernisażu na scenie Fabryczki wystąpił Zespół Teatralny „Zygzak” z Tłuszcza w spektaklu „Oświadczyny”. Klasyczna, trzyosobowa sztuka Antoniego Czechowa przykuła uwagę publiczności barwnymi strojami, klimatyczną scenografią, a przede wszystkim nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Więcej…
 
Przez 3 kontynenty
20 miesięcy. 60 krajów. 3 kontynenty. Grażyna i Marek Ładomirscy, mieszkańcy Wołomina, 8 listopada w naszej Fabryczce opowiedzieli o swojej podróży dookoła świata. 
 
 
Więcej…
 
Grzegorz Witek - Rzeźba
Grzegorz Witek. Młody rzeźbiarz (jeszcze nie przekroczył czterdziestki), ale już z dużym dorobkiem. Autor wielu realizacji, laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w konkursach rzeźbiarskich.  Artysta od kilkunastu lat jest pracownikiem naukowym Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. I mieszkańcem Kobyłki.
 
 
 
 
Więcej…
 
Kolberg ludowo vs. współcześnie – „Wyjątkowy koncert”

Za nami niezwykły koncert. Na scenie Fabryczki wystąpili Wołomińska Kapela Ludowa, Chór Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce oraz zespół bluesowy na czele z wokalistką  Kasią Karasek - Gomez. Artyści wzięli ma warsztat pieśni, które Oskar Kolberg z tomu „Mazowsze Leśne”, zebrane w drugiej połowie XIX w. w naszych stronach. Każda grupa opracowała je na swój sposób. Koncert pokazał, że te ludowe pieśni można zagrać również we współczesny sposób.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 8

godziny pracy

 
 
Galeria czynna:
poniedziałek-piątek 10.00 – 16.00
niedziela – 10.00 – 16.00

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości