Home

W naszych zbiorach:

Wycinanki, wycinanki…
Szanowni Państwo! Przygotowujemy lekcję muzealną o wycinance ludowej. W związku z tym szukamy przedmiotów (jakichkolwiek - zapałki, kolczyki, zeszyty, torebki, elementy zdobnicze, za małe ubrania, doniczki, długopisy, itd., itd.), Z ELEMENTAMI WYCINANKI NA SOBIE. Jeśli nie potrzebujecie tych przedmiotów, a chcielibyście wymienić się z Fabryczką na coś innego, dajcie znać.  

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Spotkanie z Robertem Majczakiem
Varanasi - miasto duchów, miejsce w którym każdy Hindus chciałby umrzeć.
 
 
Więcej…
 
Wernisaż wystawy rysunku, malarstwa i rzeźby Lidii Wnuk

Kolejny raz w naszej galerii gościliśmy utalentowaną artystkę z powiatu wołomińskiego, tym razem Lidię Wnuk, mieszkankę Radzymina. Jest ona absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wernisaż wystawy odbył się 10 maja b.r. Jej prace – rysunki, obrazy i rzeźby skupiają się wokół dwóch motywów – portret i pejzaż. Na obrazach Lidii Wnuk widać ogromną siłę żywiołów, kolorów, wrażeń i nastrojów, jak sama mówi to właśnie natura inspiruje ją do tworzenia.

 

Więcej…
 
Wystawa rysunku, malarstwa i rzeźby Lidii Wnuk

10 maja 2015 r. (niedziela), o godzinie 18:00 zapraszamy na wystawę rysunku, malarstwa i rzeźby Lidii Wnuk oraz koncert: Adam Urbaniak – tenor, Leszek Kupiec – fortepian.

 

Więcej…
 
Spotkanie z kulturą prawosławia
Ostatnia niedziela kwietnia przebiegła w Fabryczce pod znakiem prawosławia. Spotkanie miało na celu przybliżenie mieszkańcom tego odłamu chrześcijaństwa, gdyż w powiecie wołomińskim nie tylko żyją jej wyznawcy, ale w Wołominie znajduje się też cerkiew. 
Więcej…
 
Kiermasz Wielkanocny
 
Tradycyjnie, dwa tygodnie przed Wielkanocą w Fabryczce odbył się Kiermasz Wielkanocny. Wzięło w nim udział 50 twórców – amatorów z naszego regionu. Mieli oni okazję zaprezentować swoją twórczość, zarówno sztukę, jak i rękodzieło dekoracyjne i użytkowe. Przybyli na kiermasz mieszkańcy mogli zakupić przede wszystkim dekoracje na świąteczny stół, a także ręcznie wykonane przedmioty, w tym obrazy, biżuterię, ceramikę, wyroby z papierowej wikliny i zdobione metoda decoupage’u.
Więcej…
 
Wystawa rzeźby i malarstwa prof. Piotra Gawrona i koncert pieśni wielkopostnych „Bezoar z łez ludzkich”
 
 
W niedziele popołudnie 15 marca w naszej galerii odbył się wernisaż wystawy prof. Piotra Gawrona. Jest on rzeźbiarzem i wykładowcą warszawskiej ASP. Jego działalność artystyczna koncentruje się na rzeźbie kameralnej, portretowej, medalierstwie i malarstwie. Wystawa, obejmująca rzeźby z brązu i drewna oraz obrazy, będzie czynna do końca kwietnia.
Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
27 lutego koncert i prelekcja historyczna rozpoczęły obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w powiecie wołomińskim. Fabryczka zaprosiła mieszkańców na koncert muzyki poważnej. Dwie artystki, prof. Katarzyna Bąkowska oraz Anna Sawicka zaprezentowały utwory Macieja Zielińskiego – „Vox Humana”, oraz Maurice Ravela („Sonata na skrzypce i wiolonczelę cz. I Allegro, sonata cz. II Tres vif, Sonata cz. III Lent, Sonata cz. IV Vif). Artystkom towarzyszył aktor, Piotr Rzymyszkiewicz, znany m. in. z seriali „Pogranicze w ogniu”, „Klan”, „Plebania”, „Na dobre i na złe”. 
 
Więcej…
 
Tam wysoko...
 
 
"Tam wysoko..." to tytuł noworocznego koncertu kolęd, który odbył się 4 stycznia w Fabryczce. Po raz kolejny gościliśmy zespół Warszawa Wschodnia, który od kilkunastu lat zbiera, rekonstruuje i wykonuje wokalną muzykę tradycyjną z Polski, Ukrainy i Rosji.
Więcej…
 
X Świąteczna Giełda Talentów
W dniach 5-7 grudnia 2014 r. odbyła się X Świąteczna Giełda Talentów organizowana przez Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości.
 
 
 
Giełda Talentów przez 10 lat zdążyła na stałe wpisać się kalendarz powiatowych wydarzeń i stała się tradycją naszego regionu. Jest to wydarzenie, które skupia lokalnych artystów nieprofesjonalnych i rękodzielników zamieszkujących teren powiatu wołomińskiego oraz integruje ich wokół Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości, dając możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności, pobudzając i animując w ten sposób amatorski ruch artystyczny. Giełda od lat gromadzi nie tylko twórców, ale koncentruje również rzesze ludzi zainteresowanych sztuką oraz rękodziełem dekoracyjnym i użytkowym.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 8

godziny pracy

 
 
Galeria czynna:
poniedziałek-piątek 10.00 – 16.00
niedziela – 10.00 – 16.00

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości