Home

W naszych zbiorach:

Wycinanki, wycinanki…
Szanowni Państwo! Przygotowujemy lekcję muzealną o wycinance ludowej. W związku z tym szukamy przedmiotów (jakichkolwiek - zapałki, kolczyki, zeszyty, torebki, elementy zdobnicze, za małe ubrania, doniczki, długopisy, itd., itd.), Z ELEMENTAMI WYCINANKI NA SOBIE. Jeśli nie potrzebujecie tych przedmiotów, a chcielibyście wymienić się z Fabryczką na coś innego, dajcie znać.  

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Weekend w Galerii
W miniony weekend w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości sporo się działo. 
W sobotę odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Dziedzictwo Nadbużańskie. Współpraca Centrum ze Skansenem stała się już tradycją. Od 7 lat w Kuligowie nad Bugiem odbywają się letnie plenery malarsko-rzeźbiarsko-kowalskie, których pokłosiem jest coroczna wystawa w Galerii Przy Fabryczce.
 
 
Więcej…
 
E*MOC*JA - wystawa prac Katarzyny Hermelin
 
 
Niedzielny wieczór upłynął w Galerii w cieniu sztuki współczesnej. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć ponad dwadzieścia prac autorstwa młodej architektki z Kobyłki – Katarzyny Hermelin. 
 
„Te prace są reakcją artystki na otaczająca rzeczywistość – mówiła podczas otwarcia dyrektor PCDiT Jolanta Boguszewska. – Z jednej strony dużo tu żartu, groteski, zabawy. Z drugiej strony widać w nich także refleksję nad tymi procesami współczesności, które niosą niepokój czy wręcz budzą strach.” Wystawa „E*MOC*JA” to debiut młodej artystki.
Więcej…
 
Warsztat garncarski
Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł rękodzielniczych, jakim trudnią się ludzie. Już wiele tysięcy lat przed naszą erą odkryto plastyczne właściwości gliny i doceniono jej użyteczność. Od epoki neolitu, aż po dziś dzień ludzie tworzą ceramiczne naczynia użytkowe oraz przedmioty dekoracyjne.  
 
 
Więcej…
 
Międzynarodowy dzień Muzyki w Fabryczce
 
 
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO. Celem obchodów jest propagowanie muzyki, ukazanie jej wyjątkowości oraz promowanie muzyków. Jest to okazja do wielu koncertów i innych muzycznych wydarzeń. Jednym z nich był koncert muzyki dawnej zorganizowany przez Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, który odbył się 4 października. 
Więcej…
 
Nieznośna lekkość bytu - wernisaż

14 września w Galerii Przy Fabryczce odbył się wernisaż wystawy prac Kamila Melaniuka i Łukasza Urbańskiego.

Artyści od najmłodszych lat pasjonują się technikami z pogranicza sztuki, rzemiosła  artystycznego, sztuki ludowej. W 2012 r. stworzyli grupę artystyczną MUU oraz wspólnie prowadzą Niezależną Galerię Artystyczną E-MUU. Ich prace prezentowane były w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim oraz w Domu Kultury Śródmieście  w Warszawie.

 

Więcej…
 
Druga edycja Mazowieckiego Festiwalu Harmonistów za nami

7 września 2014 r. w wołomińskiej Fabryczce Jolanta Boguszewska oraz prowadzący Festiwal, Adam Strug przywitali zebranych gości i natychmiast rozpoczęły się koncerty. Jako pierwszy zaprezentował się Krzysztof Stankiewicz. Ten mieszkaniec Mokrej Wsi w gm. Tłuszcz. Pierwsze kroki w materii muzycznej stawiał w ognisku muzycznym w Tłuszczu. Do szkoły muzycznej nie został przyjęty ze względu na wiek, co nie przeszkodziło mu rozwijać swoją biegłość w grze na akordeonie samemu. Uczył się sam, a na pierwszym weselu grał w wieku lat 15. Jego muzykancka kariera trwała 20 lat, obecnie od 15 lat nie praktykuje.

Więcej…
 
II Mazowiecki Festiwal Harmonistów
II Mazowiecki Festiwal Harmonistów już 7 września, w wołomińskiej Fabryczce. Wystąpi czterech artystów, w tym dwóch z powiatu wołomińskiego.
 
 
 
ZAPRASZAMY W NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00. WSTĘP WOLNY.
Więcej…
 
Warsztat wycinanki żydowskiej w Galerii Przy Fabryczce
20 sierpnia w ramach trwającej do 7 września wystawy wycinanki odbyły się warsztaty wycinanki żydowskiej.

Rozkwit tej sztuki przypada na XIX w., a zanikła na przełomie XIX i XX stulecia. Jej odrodzenie nastąpiło w XX w. w Izraelu i w USA. Tradycyjne żydowskie wycinanki wykonywali mężczyźni. Warsztaty w Galerii Przy Fabryczce zdominowała jednak płeć piękna. Panie stanęły na wysokości zadania, a ich prace niczym nie ustępowały męskim dokonaniom.
Więcej…
 
Wycinanka kurpiowska w Galerii przy Fabryczce

W środę 30 lipca w Galeria Przy Fabryczce odbyły się warsztat tradycyjnej wycinanki kurpiowskiej.

Zajęcia poprowadziła mieszkanka Kadzidła na kurpiowszczyźnie Wiesława Bogdańska, która z wykształcenia jest geodetą, jednak od dziecka zajmuje się wycinankami. Warsztat kształciła podpatrując swoją mamę, ciocię i babcię, które również zajmowały się sztuką ludową. Artystka ludowa specjalizuje się w tworzeniu wycinanek, kwiatów, palm wielkanocnych, kierców, bukietów i pisanek, a także w pieczywie obrzędowym.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 8

godziny pracy

 
 
Galeria czynna:
poniedziałek-piątek 10.00 – 16.00
niedziela – 10.00 – 16.00

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości