Home

W naszych zbiorach:

Wycinanki, wycinanki…
Szanowni Państwo! Przygotowujemy lekcję muzealną o wycinance ludowej. W związku z tym szukamy przedmiotów (jakichkolwiek - zapałki, kolczyki, zeszyty, torebki, elementy zdobnicze, za małe ubrania, doniczki, długopisy, itd., itd.), Z ELEMENTAMI WYCINANKI NA SOBIE. Jeśli nie potrzebujecie tych przedmiotów, a chcielibyście wymienić się z Fabryczką na coś innego, dajcie znać.  

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wystawa wycinanki z kolekcji Janiny i Bernarda Kielaków

 

Więcej…
 
Leluje, kodry, cacka

Wystawa wycinanek z kolekcji Janiny i Bernarda Kielaków

 
Do podstawowych cech polskiej kultury ludowej należy przede wszystkim jej tradycyjny charakter. Pomimo ostrożnego podejścia do wszelkiego rodzaju nowinek, społeczność wiejska powoli acz systematycznie przyjmowała i adaptowała do własnych wzorców estetycznych zarówno nowe materiały, jak też techniki czy rozwiązania plastyczne.
Więcej…
 
Rzeczpospolita utracona
Fabryczka zaprasza na wystawę przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie.
 
 
Więcej…
 
Wystawa prac absolwentów wydziału rzeźby
Więcej…
 
Prawosławna Wielkanoc
Więcej…
 
Warszawa Wschodnia w Wołominie
 
 
W ostatnią niedzielę marca w wołomińskiej Fabryczce rozbrzmiały tradycyjne pieśni ukraińskiego Polesia oraz Kujaw w wykonaniu zespołu wokalnego Warszawa Wschodnia. Głównym celem tej grupy jest odtwarzanie dawnego ginącego już sposobu śpiewania oraz dokumentacja najcenniejszych zjawisk wschodniosłowiańskiej kultury muzycznej. Najważniejszą inspiracją dla członków zespołu są kontakty ze śpiewakami starego pokolenia, od których uczą się pieśni oraz oryginalnego sposobu ich śpiewania. „… Ci ludzie, to ostatni świadkowie dawnego świata, osoby wybitnie utalentowane (…). Dzięki nim poznajemy odchodzącą kulturę (…). Ich muzyka jest nam bliższa niż ta, która otacza nas w Warszawie”
Więcej…
 
The Peter Pan Trio
Więcej…
 
Królewska technika
Jej prace zawsze wzbudzają zainteresowanie – większe, jeśli można je podziwiać na żywo, do czego okazję mamy regularnie choćby podczas Giełdy Talentów w Galerii przy Fabryczce w Wołominie. O inspiracjach i technikach rozmawiam z Anetą Saks, wołomińską akwarelistką. 

– Dlaczego akwarela?
– Zobaczyłam kilka prac Juliana Fałata, wybitnego polskiego akwarelisty zmarłego w 1929 r. – i się zachwyciłam. W jego czasach w Polsce akwarela nie była popularną techniką, preferowano malarstwo olejne, choć na przykład w Anglii jest uważana za technikę królewską i rozwija się od ponad 200 lat. Początkowo była używana jedynie do wykonywania podrysów w malarstwie olejnym. Potem zobaczyłam prace studentów architektury – i wtedy postanowiłam, że spróbuję, choć wcześniej zarzekałam się, że nie będę malować. Nie lubiłam zajęć z malarstwa na studiach… Pierwsze prace były, co tu dużo mówić, koszmarne. Mam je do dziś – jakiś krzywy domek, którego nikomu nie pokażę… Wówczas nie tylko nie miałam żadnej wprawy, ale nie wiedziałam też nic o technice, nie miałam odpowiednich pędzli ani papieru. Kupiłam jakieś książki, podszkoliłam się nieco teoretycznie – i wróciłam do pracy.
Więcej…
 
Za nami kolejna Świąteczna Giełda Talentów
W miniony weekend odbyła się już IX edycja tej 3-dniowej imprezy skierowanej do twórców amatorów i rękodzielników z terenu powiatu wołomińskiego. Giełda co roku przyciąga nie tylko coraz więcej artystów, ale także wielu fanów samego wydarzenia. Mimo, że liczba chętnych do zaprezentowania swojej twórczości z każdym rokiem wzrasta, organizatorzy ze względu na komfort wystawców ograniczyli liczbę stoisk. Tym razem swoje prace pokazało 50-ciu artystów zamieszkujących naszą okolicę. 
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 8

godziny pracy

 
 
Galeria czynna:
poniedziałek-piątek 10.00 – 16.00
niedziela – 10.00 – 16.00

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości