Home

W naszych zbiorach:

Wycinanki, wycinanki…
Szanowni Państwo! Przygotowujemy lekcję muzealną o wycinance ludowej. W związku z tym szukamy przedmiotów (jakichkolwiek - zapałki, kolczyki, zeszyty, torebki, elementy zdobnicze, za małe ubrania, doniczki, długopisy, itd., itd.), Z ELEMENTAMI WYCINANKI NA SOBIE. Jeśli nie potrzebujecie tych przedmiotów, a chcielibyście wymienić się z Fabryczką na coś innego, dajcie znać.  

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Koncert pieśni adwentowych w Fabryczce
Adwent to czterotygodniowy czas oczekiwania i duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia.
Niegdyś na Podlasiu i Mazowszu początek adwentu obwieszczano głośnym trąbieniem na ligawkach, które symbolizowały trąbę Archanioła mającego zwiastować światu przyjście Zbawiciela.
 
 
 
Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości postanowiło rozpocząć ten szczególny okres koncertem tradycyjnej muzyki adwentowej w wykonaniu Adama Struga znanego już wołomińskiej publiczności śpiewaka specjalizującego się w sakralnej i świeckiej muzyce Kurpiów oraz Witolda Brody – skrzypka i lirnika. Duet zaprezentował pieśni adwentowe skodyfikowane w „Zbiorze pieśni nabożnych do użytku domowego i kościelnego”, czyli w tzw. śpiewniku pelplińskim, liczącym 1102 pieśni na cały rok liturgiczny lecz – zgodnie z polską tradycją wariantowości – bez zapisu nutowego.
Więcej…
 
Dziedzictwo Nadbużańskie

16 listopada w Galerii Przy Fabryczce w Wołominie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Dziedzictwo Nadbużańskie” zorganizowanej przy współpracy Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie oraz Fundacji Dziedzictwo Nadbużańskie. Prezentowane na wystawie prace to efekt pleneru artystycznego, który odbył się latem tego roku w kuligowskim skansenie.

 

Więcej…
 
Koń jaki jest…
„Galeria przy Fabryczce”, miejsce kontynuujące tradycje mieszczącej się niegdyś w budynku starostwa galerii „Korozja i Kolor” staje się coraz ważniejszym punktem na mapie kulturalnych wydarzeń w powiecie. Już nie tylko poziom, ale i częstotliwość oraz różnorodność propozycji Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Kultury zwraca uwagę: kiermasze, koncerty muzyki folkowej, jazzowej i klasycznej, imprezy pszczelarskie, warsztaty, w końcu – organizowane od lat z zadziwiającą regularnością różnorodne wernisaże, prezentujące dorobek twórców o uznanym poziomie artystycznym. Nie inaczej było tym razem.
 
 
Więcej…
 
Pievos w Fabryczce
W piątek 20 września w Fabryczce odbył się koncert litewskiego zespołu rock folkowego PIEVOS. To przedsięwzięcie było możliwe dzięki projektowi „Network Folkowy”, którego celem jest współpraca z różnymi placówkami kulturalnymi oraz zapraszanie do nich cyklicznie zagranicznych artystów, co powoduje wytworzenie się sieci koncertów w różnych miejscowościach w naszym kraju.  W pierwszą taka trasę po Polsce wyruszył zespół PIEVOS, który zagrał m.in. właśnie w Wołominie.
 
 
Więcej…
 
Arstidir w Fabryczce
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 8

godziny pracy

 
 
Galeria czynna:
poniedziałek-piątek 10.00 – 16.00
niedziela – 10.00 – 16.00

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości