Home Wydarzenia Relacje Od skorupki do mozaiki

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Od skorupki do mozaiki

To tytuł wystawy, która w środę, 1 kwietnia zawisła w Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor?. I nie jest to Prima Aprilis. Prezentowane obrazy powstały ze... skorupek jajek. Autorką tych niecodziennych prac jest Aldona Zarzycka. Z godną podziwu pieczołowitością zamienia zwykłe skorupki w niezwykłe obrazki, niekiedy wręcz mozaiki.

Ekspozycja to rodzaj retrospektywy. Można zobaczyć ?skorupkowe? dzieła, które powstały w ciągu 10 lat. Wzory geometryczne, martwa natura, zwierzęta, motywy starożytne ? tematyka jest szeroka. A skorupki rozmaite: różnej wielkości i w różnych barwach.

- Pierwszy raz widzę tego typu twórczość. Twórczość unikalną i eksperymentalną. To umiejętne połączenie cierpliwości, wyobraźni i wyczucia perspektywy ? powiedziała otwierając wystawę Jolanta Boguszewska, dyrektor Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor?. Warto zobaczyć efekty tego łączenia.

Powiatowa Galeria ?Korozja i Kolor?, ul. Prądzyńskiego 3. Wystawa czynna do końca kwietnia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny. Informacje: www.galeria.robi.to, tel. (0-22) 787 43 01 wew. 111.