Home Wydarzenia Relacje Prezentacje 2009 i BiŻart - wernisaż

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Prezentacje 2009 i BiŻart - wernisaż

 

10 kwietnia 2010 r. w wołomińskiej Galerii Przy Fabryczce odbył się wernisaż dwu wystaw biżuterii artystycznej ?Prezentacje 2009? oraz ?Kobieta, mężczyzna i??. Swoje prace zaprezentowało prawie 60-ciu artystów złotników. Po godz. 18:00 dyrektor Galerii Jolanta Boguszewska przywitała gości, a następnie oddała głos Wojciechowi Rygało, który przedstawił zebranym idee obu ekspozycji. Po wystąpieniu doszło do odkrycia gablot, którego dokonały zebrane na sali panie. Jako pierwszą odsłonięto wystawę ?Prezentacje 2009?. 

_IGP5053_IGP5059_IGP5069
_IGP5074_IGP5086_IGP5088
_IGP5091_IGP5092_IGP5095

Jest to wystawa pokonkursowa 9-tej już edycji Konkursu Biżuterii Artystycznej, adresowanego do tych, którym nie wystarcza codzienna współpraca z galeriami i "kontrahentami". Dla tych, którzy chcą coś powiedzieć, niekoniecznie weryfikując swoje zdanie "przez rynek" krajowy i zagraniczny. Dla młodych duchem, choć niekoniecznie wiekiem i doświadczeniem. Wystawa pokazuje , jak szeroko i różnorodnie można podejść do współczesnej biżuterii.

Druga wystawa ?Kobieta, mężczyzna i ...? to wystawa zorganizowana w ramach cyklu BIżART. Artyści złotnicy tym razem zmagali się z tematem kobiecości i męskości oraz relacjami damsko-męskimi dotyczącymi aspektów prywatnych i zawodowych obojga płci w codziennym życiu współczesnego człowieka. Prezentowana biżuteria porusza tematy tabu, ukazuje absurdy i stereotypy, ale w sposób żartobliwy, nie rażących żadnej ze stron. 

Ta wystawa pokazuje, ?że złotnicy są nie tylko znakomitymi obserwatorami, ale też twórcami z ogromnym poczuciem humoru.?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania wystaw w Galerii Przy Fabryczce w Wołominie od poniedziałku do piątku w godz. Od 10:00 do 18:00