Home Wydarzenia Relacje Polanieccy - o wystawie

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Polanieccy - o wystawie
28 kwietnia w ?Galerii Przy Fabryczce? odbył się wernisaż wystawy malarskiej ?Polanieccy na nowo?.  Ośrodek Dokumentacji Etnograficznej po raz drugi zaprezentował twórczość tej rodziny z Ossowa. Tym razem można obejrzeć prace Aliny Polanieckiej, Pawła Polanieckiego, Juli, Mateusza i Mikołaja Polanieckich oraz prace Ewy Komorowskiej. 
 
 

Talent przekazywany z pokolenia na pokolenie doskonale uwidacznia się w ich twórczości.
 
Alina Polaniecka, która rozpoczyna tę artystyczną dynastię, maluje od zawsze. W latach 1983-92 była członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych  w Lublinie.  Brała udział w wystawach TPSP w Lublinie, oraz w wystawach zbiorowych w Galerii  ?Korozja i Kolor? oraz Galerii Przy Fabryczce w Wołominie.
Prace Aliny Polanieckiej to głównie martwe natury, pejzaże, portrety i kopie dzieł znanych artystów.
 
img_0389img_0390img_0391
img_0392img_0393img_0394
img_0396img_0398img_0399

Jej syn, Paweł Polaniecki,  ukończył Liceum Plastyczne w Lublinie i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki w 1995 r.  Dyplom uzyskał w pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca, zaś aneks z malarstwa w pracowni prof. Janusza Przybylskiego. Brał udział w wystawach zbiorowych w 1994 i 1995 r. w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawiał także indywidualnie w 1996 r. w Pałacu Branickich w Warszawie. Obecnie dyrektor artystyczny pism koncernu Axel Springer Polska.
 
Na wystawie zaprezentowano wielkoformatowe różnobarwne abstrakcje jego autorstwa.

W wystawie wzięły udział także Julia Mikołaj i Mateusz Polanieccy, którzy bez wątpienia odziedziczyli artystyczne talenty po ojcu i babci.

Podczas ekspozycji zaprezentowano także prace Ewy Marty Komorowskiej przedstawiające martwe natury oraz akty.
 

Zobacz również: