Home Wydarzenia Zapowiedzi II Mazowiecki Festiwal Harmonistów

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II Mazowiecki Festiwal Harmonistów
II Mazowiecki Festiwal Harmonistów już 7 września, w wołomińskiej Fabryczce. Wystąpi czterech artystów, w tym dwóch z powiatu wołomińskiego.
 
 
 
ZAPRASZAMY W NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00. WSTĘP WOLNY.
Krzysztof Stankiewicz – mieszkaniec Mokrej Wsi w gm. Tłuszcz. Pierwsze kroki w materii muzycznej stawiał w ognisku muzycznym w Tłuszczu. Do szkoły muzycznej nie został przyjęty ze względu na wiek, co nie przeszkodziło mu rozwijać swoją biegłość w grze na akordeonie samemu. Uczył się sam, a na pierwszym weselu grał w wieku lat 15. Jego muzykancka kariera trwała 20 lat, obecnie od 15 lat nie praktykuje. „Kiedyś było prościej - mówi Krzysztof Stankiewicz, - bo była prawdziwa muzyka. Grał ten, co umiał grać i miał dar do grania. Dziś, kiedy wszystko jest z dyskietki, każdy może grać…”
 
Jerzy Grieger – mieszkaniec Lipki w gm. Klembów. Zaczął grać w wieku 8 lat i jest autentycznym samoukiem, nigdy nie miał żadnego nauczyciela. Z rozbrajającą szczerością przyznaje, że nie zna ani jednej nuty. Pierwsze wesele zagrał w wieku 17 lat. Jego kariera muzykancka trwała tylko do założenia rodziny, potem nie grał przez 20 lat, ale jak sam mówi: „Siedziało to w człowieku…”. Do gry powrócił kilka lat temu, gra z KGW Kalinki oraz z Kapelą Ludową Przy Fabryczce w Wołominie.
 
Daniel de Latour - muzyk, ilustrator i autor komiksów. Gra na harmonii 3-rzędowej ręcznej, pedałowej, skrzypcach, basetli, bębenku obręczowym, barabanie a także od 23 lat na gitarze klasycznej i elektrycznej. Gra także na lirze korbowej i jembie oraz ksylofonie. Grał w kapelach: "Bad lips", "Pies Szczeka", "Kapela z Milanówka". Laureat nagrody w "Konkursie Antoniego Kani na rozciąganie harmonii" w Grodzisku Mazowieckim, na Festiwalu Nowa Tradycja. Współpracował z Filharmonią Narodową grając audycje dla dzieci w setkach szkół całej Polski.
 
Katarzyna de Latour - od kilkunastu lat interesuje się polską muzyką i śpiewem wiejskim. Szczególnie zajmują ją dwa regiony Centralnej Polski: Kurpie i Radomszczyzna. Materiał pieśniowy zbierała w terenie na Kurpiach Białych i na Kurpiach Łomżyńskich, a na Radomszczyźnie - w okolicach Kozienic i Przysuchy. Korzysta również archiwów prof.
Bieńkowskiego, Polskiego Radia oraz PANu . Prowadzi spotkania śpiewacze w warszawskim Domu Tańca, z którym jest związana od chwili jego powstania. Gra w zespole na skrzypcach oraz harmonii pedałowej.
 
W czasie Festiwalu zapraszamy na kiermasz rękodzieła ludowego lokalnych artystów (ceramika, malarstwo olejne, akrylowe i akwarelowe, malarstwo na ceramice, rzeźba w drewnie, biżuteria, włóczka)
 

Zobacz również: