Home Wydarzenia Zapowiedzi Nieznośna lekkość bytu

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Nieznośna lekkość bytu

 

Łukasz Urbański

Urodzony w 1979 roku w Wołominie. Od czasów licealnych interesował się historią sztuki, kiedy to podjął pierwsze próby malarstwa olejnego. Ukończył Studium Podyplomowe w zakresie Rynku Sztuki i Antyków w Krakowie. Specjalizuje się w ceramice, witrażu oraz malarstwie. W jego twórczości widoczne jest szczególne zamiłowanie do średniowiecznej sztuki. Razem z Kamilem Melaniukiem stworzył grupę artystyczną MUU oraz prowadzi Niezależną Galerię Artystyczną E-MUU.

Kamil Melaniuk

Urodzony w 1979 roku w Międzyrzecu Podlaskim, dorastał w atmosferze artystycznej smakując różnych dziedzin sztuki. Od dziecka pasjonował się technikami na pograniczu sztuki, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej i przyrody. Ukończył kursy zawodowe z zakresu ceramiki, witrażu, stolarstwa ludowego i wikliniarstwa. Twórczość jest dla niego receptą na samorealizację, zaś wybór techniki, narzędzi i materiału stanowi rzecz wtórną. Razem z Łukaszem Urbańskim stworzył grupę artystyczną MUU oraz prowadzi Niezależną Galerię Artystyczną E-MUU

Łukasz Urbański i Kamil Melaniuk tworzą pracownię MUU, która istnieje od 2012 r. Do tej pory wystawiali swoje prace w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaski oraz w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie występ grupy "Trio plays Bossa & Jazz” - projekt stworzony przez trzech znakomitych muzyków jazzowych to wulkan energii muzycznej i gejzer dźwięków, to nowoczesny, elektryczny i akustyczny jazz XXI wieku, pochodzący między innymi od Coltrane'a, Jobima czy Gershwina, to konglomerat i wzajemne przenikanie muzyki amerykańskiej, afro-amerykańskiej i europejskiej ale przede wszystkim to wzajemna inspiracja trzech polskich osobowości muzycznych:
Macieja Strzelczyka - skrzypce, Jarosława Małysa - fortepian i Tomasza Gołębiowskiego - instrumenty perkusyjne