Home Wydarzenia Relacje Weekend w Galerii

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Weekend w Galerii
W miniony weekend w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości sporo się działo. 
W sobotę odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Dziedzictwo Nadbużańskie. Współpraca Centrum ze Skansenem stała się już tradycją. Od 7 lat w Kuligowie nad Bugiem odbywają się letnie plenery malarsko-rzeźbiarsko-kowalskie, których pokłosiem jest coroczna wystawa w Galerii Przy Fabryczce.
 
 
Na zaproszenie właściciela Skansenu w Kuligowie Wojciecha Urmanowskiego, co roku do tej malowniczej wsi przyjeżdża wielu twórców, głównie profesjonalistów – malarzy, rzeźbiarzy oraz kowali m.in. z Warszawy, Radzymina, Dąbrówki, Marek i Wołomina.
 
 
 
 
 
Nadbużańskie pejzaże i chałupy pokryte strzechą, oraz okalające je rozlewiska Bugu i łąki pozwalają na tworzenie różnorodnych prac inspirowanych pięknymi widokami. Efektem tych letnich spotkań artystycznych są pełne barw krajobrazy, obrazy przedstawiające dawną zabudowę, rysunki, zdjęcia i rzeźby oraz pomysłowe formy wykonane w kuligowskiej kuźni. 
 
 
 
 
 
W tym roku w plenerze udział wzięli: Julita Biały, Marek Gołaszewski, Tomasz Iwanicki, Marta Karłowicz, Magdalena Karłowicz-Iwanicka, Piotr Karsznia, Weronika Kobylińska, Andrzej Matusiak, Maria Niedźwiedź-Suchońska, Artur Pastewka, Zofia Pastewka, Magdalena Pietrucha, Jacek Siudziński, Mirosław Stempcziński, Lidia Wnuk, Marek Ziarkowski.
 
 
 
 
 
 
Niedziela w Centrum upłynęła pod hasłem „Warsztaty rysunkowe z Kate Hermelin”. Zajęcia skierowane były do początkujących osób dorosłych i składały się z 3 bloków.
Ich celem było zapoznanie uczestników z technikami rysunkowymi, zasadami kompozycji oraz nauka proporcji i konstruowania.
 
 
 
 
 
Pierwszym tematem było przedstawienie martwej natury. Ćwiczenie miało za zadanie pokazać, jak budować kompozycje własnego obrazu, jak tworzyć fakturę oraz jak operować barwą i światłocieniem.
 
 
 
W kolejnej części warsztatu uczestnicy zmagali się ze studium postaci, malując siebie nawzajem, ucząc się przy tym zachowania proporcji i kadrowania, pamiętając by ukazać charakterystyczne cechy modela.
 
 
 
 
Trzecim zadaniem był temat niespodzianka "I Ty możesz zostać Leonardem Da Vinci". Każdy z uczestników mógł popuścić wodze fantazji i zinterpretować najsłynniejszy obraz świata, przedstawiając Giocondę nieco inaczej.
 
 
 

Zobacz również: