Home Wydarzenia Za nami Z wizytą na Sri Lance

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Z wizytą na Sri Lance

W ostatnią niedzielę lutego mieszkańcy Wołomina mogli trochę zmienić klimat. Przenieśliśmy się z zimowej Polski do ciepłej Sri Lanki, a to dzięki Sylwii Łaskowskiej, mieszkance naszego powiatu.

 

Któż z nas nie marzył o nieustających wakacjach? Wołomińska podróżniczka miała okazję poczuć egzotyczny klimat Sri Lanki. Nazwa tego kraju oznacza „olśniewający kraj”. Sylwia Łaskowska swoją prelekcją z pewnością to potwierdziła.

Na tej wyspie, położonej na Oceanie Indyjskim, spotkać można przyjaznych mieszkańców oraz podziwiać bogatą faunę i florę. Występują tam m.in. - nieznane w Polsce – zielone i czerwone banany. Tam też rośnie najstarsze drzewo na Ziemi – Bodhi, które zostało zasadzone ok. III w. p.n.e. Jest to kraj, gdzie przeważa buddyzm, znajduję się tam więc wiele świątyń, gdzie można podziwiać wizerunki tego boga, np. w skalnych świątyniach, a także poświęconą mu budowlę uznawaną za najwyższy ceglany na świcie (ma aż 70 m. wysokości).

Sylwia Łaskowska wystąpiła w tradycyjnym, kolorowym sari, a na koniec spotkania zaprezentowała pamiątki ze Sri Lanki. Z pewnością zainspirowała przybyłych do własnych podróży licznymi ciekawostkami z własnej wyprawy.

001200160018
00200250028
0037005