Home O Ośrodku Informacje Konkurs, konkurs, konkurs!

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Konkurs, konkurs, konkurs!
Wystarczy wizyta w Galerii przy Fabryczce, aby zdobyć atrakcyjne nagrody. Od początku sierpnia w kolejnych trzech numerach gazety Wieści Podwarszawskie można było znaleźć kupon i pytania konkursowe. Dotyczyły one naszej aktualnej wystawy „Okruchy pamięci. Ziemianie dawnego powiatu radzymińskiego”, która jest czynna do końca września. 

Pytania konkursowe ukazywały się w Wieściach od nr 31 do 33 i brzmiały:
  1. Zdjęcie przedstawia osoby związane z pewnym majątkiem w obecnej gminie Poświętne. O jaki majątek chodzi oraz kim jest mężczyzna przedstawiony na zdjęciu? Dla ułatwienia podpowiemy, że jest to słynny polski rysownik i gawędziarz.  
  2. Zdjęcie przedstawia obraz namalowany przez najmłodszego ucznia Wojciecha Kossaka. I malarz, i modelka (prywatnie rodzeństwo), związani są z majątkiem, który obecnie stanowi część miasta Wołomin. Jak nazywał się majątek oraz kogo przedstawia portret?
  3. Tydzień trzeci: Zdjęcie przedstawia trofea myśliwskie – upierzenie głuszca – należące do ziemianina, który przed II wojną światową pełnił funkcję Generalnego Łowczego II RP. Ziemianin związany był z dobrami Zosinek, obecnie gmina Zielonka. O kim mowa?
wiesci1wiesci2wiesci3

Co trzeba zrobić, żeby zdobyć nagrodę?
  1. przyjść do Fabryczki i znaleźć na wystawie odpowiedzi
  2. wyciąć z Wieści kupon (wystarczy jeden), wypełnić, nakleić na kartkę, napisać odpowiedzi na 3 pytania i dostarczyć albo wysłać do siedziby Wieści do 26 sierpnia do godz. 12:00
  3. czekać na informację, że wygrało się roczną prenumeratę National Geographic albo Wieści Podwarszawskich, bądź inne nagrody :-)
Zapraszamy do zabawy!