Home Wydarzenia Za nami Matusiak i Strug w Fabryczce

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Matusiak i Strug w Fabryczce
Galeria przy Fabryczce wypełniła się drewnianymi pracami wołomińskiego rzeźbiarza Andrzeja Matusiaka. Artysta jest mieszkańcem Wołomina i stałym uczestnikiem  plenerów artystycznych w Kuligowie. W pierwszą niedzielę lutego odbył się wernisaż jego wystawy zatytułowanej „Dla Maryny”. 

 
Większość rzeźb jest wykonana w surowym drewnie. Zadziwiają swoją prostotą, jednocześnie są doskonałym przykładem wnikliwej obserwacji typów ludzkich, jakie  rzeźbiarz spotyka na swojej drodze. Sporo z nich ma akcent humorystyczny, co odzwierciedla charakter samego artysty. 
Ekspozycja prezentuje też wiele pokrzepiających aniołów, a także oryginalne meble. 

 

Andrzej Matusiak: „Dopóki sprawia mi to przyjemność – będę rzeźbił”. Wernisaż przyciągnął ponad 200 osób, nie tylko mieszkańców Wołomina i okolic, w tym przyjaciół rzeźbiarza i sympatyków jego prac. Największym zaskoczeniem dla artysty było prezent w postaci zdjęcia sprzed 40 lat, przedstawiającego młodego rzeźbiarza przy pracy. Jak powiedział jego przyjaciel wręczając mu upominek „Ty pokochałeś drewno, ale drewno również pokochało Ciebie”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wernisaż poprzedził koncert Adama Struga z zespołem pt. „Adieu i inne piosenki”. Miejskiego folk porwał publiczność do tańca. Artyści angażowali też widzów do wspólnego śpiewania. 

Wystawa będzie czynna do 19 marca. Zapraszamy!

 
 

 
 
 
 
 
 

Zobacz również: