Home Wydarzenia Relacje

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Za nami
Matusiak i Strug w Fabryczce
Galeria przy Fabryczce wypełniła się drewnianymi pracami wołomińskiego rzeźbiarza Andrzeja Matusiaka. Artysta jest mieszkańcem Wołomina i stałym uczestnikiem  plenerów artystycznych w Kuligowie. W pierwszą niedzielę lutego odbył się wernisaż jego wystawy zatytułowanej „Dla Maryny”. 

Więcej…
 
Lekcja muzealna "Makatki"
 
Anna Broda – koncert adwentowy
 
W połowie Adwentu na scenie Fabryczki wystąpiła Ania Broda - wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Podczas koncertu towarzyszyli jej Jacek Mielcarek i Mateusz Szemraj. Wokalistka zaśpiewała najpiękniejsze i najstarsze Polskie pieśni adwentowe w jazzowo-orientalnych aranżacjach. Jej niepowtarzalny głos komponował się świetnie z dźwiękami cymbałów, liry korbowej, lutni czy duduka. Oczarowana publiczność została wprowadzona w klimat Adwentu. Nie zabrakło bisów, a dla najwierniejszych fanów po zakończeniu koncertu Ania Broda zagrała jeden ze swoich najpopularniejszych utworów pt. „Jak wygląda wiatr”.
Więcej…
 
Kiermasz Świąteczny
 
W pierwszy weekend grudnia w Fabryczce odbył się coroczny Kiermasz Świąteczny. Przybyli mieszkańcy Wołomina i okolic mogli zakupić lokalne rękodzieło, w tym prezenty i ozdoby świąteczne. W  dwudniowym kiermasz wzięło udział prawie 50-ciu artystów ludowych i rękodzielników zamieszkujących powiat wołomiński. Podczas tegorocznej edycji Kiermaszu pokazano m.in. malarstwo, ceramikę, biżuterię wykonaną w przeróżnych technikach, kolorowe torby, wyroby szydełkowe i filcowe, decoupage. Jak co roku nie zabrakło świątecznych stroików i ozdób choinkowych. Nowością były bombki 3D oraz ozdoby wykonane metodą quillingu. Były też smakołyki – pierniki oraz babeczki. 
Więcej…
 
Wystawa IX Międzynarodowego Nadbużańskiego Pleneru Artystycznego
W ostatni weekend listopada tradycyjnie otworzyliśmy wystawę prac uczestników Międzynarodowego Nadbużańskiego Pleneru Artystycznego. To już dziewiąta edycja, wyjątkowa, gdyż tym razem gościmy też artystów zza granicy - z Ukrainy i Łotwy. Galeria wypełniona jest pracami ponad 20 artystów. Dzieła są różnorodne, znajdziemy tu obrazy, rzeźby, wycinanki, laleczki, a także wyroby ceramiczne czy kowalskie. Wernisaż rozpoczął się koncertem Kapeli Ludowej Mazowszanie. Na prośbę licznie zebranej w Fabryczce publiczności zagrała nawet bisy.
Wystawa jest czynna do końca stycznia. Zapraszamy do Galerii przy Fabryczce!
Więcej…
 
Gdzie Europa styka się z Azją
W Fabryczce 21 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu podróżniczego. Ponownie gościł u nas Piotr Maciejuk – mieszkaniec Łysobyk pod Tłuszczem. Od kilku lat podróżuje On na wschód, Syberię odwiedził już kilkukrotnie. 
 
Więcej…
 
Wernisaż wystawy Magdy Pietruchy pt. "Odbicia"
 
Drugi weekend października był w Fabryczce podróżą ku wspomnieniom. 9 października w naszej galerii odbył się wernisaż graficzki i malarki z Dąbrówki – Magdy Pietruchy. Jej prace skupiają się na portrecie. Inspirację czerpie ze starych rodzinnych fotografii.  Świetnie oddają to jej obrazy - dzięki utrzymaniu ich w kolorystyce brązów widz ma wrażenie, że przegląda rodzinny album. Podobnie jest z linorytami czy matrycami, które przedstawiają różne osoby, najczęściej znajomych autorki. Magda Pietrucha ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Część dzieł, które prezentuje w Galerii przy Fabryczce są jej pracami dyplomowymi, które obrobiła z wyróżnieniem. 
Więcej…
 
IV Mazowiecki Festiwal Harmonistów za nami!
W niedzielę 4 września gościliśmy w Fabryczce najlepszych harmonistów z pokolenia młodych polskich muzykantów.
 
 
Więcej…
 
Prelekcja "Arystokracja i zamożne ziemiaństwo, związane z Ziemią Wołomińską i dawnym powiatem radzymińskim"
Za nami już dwa miesiące wystawy „Okruchy pamięci. Ziemianie dawnego powiatu radzymińskiego”. Jak podkreślamy na niej, właściciele dóbr ziemskich na tym terenie do grona bogaczy nie należeli: niewielkie majątki, nieduże i skromne dwory, liche ziemie i sporo kłopotów finansowych. Ale w tej niewielkiej społeczności było kilka rodzin, które możemy zaliczyć do tych wyżej stojących ekonomicznie, ale także pod względem pochodzenia. To arystokracja i ziemiaństwo zamożne. Właśnie o nich opowiedział Piotr Szymon Łoś – komisarz i współtwórca wystawy podczas prelekcji, która odbyła się 21 sierpnia br. w Galerii przy Fabryczce.
 
 
Więcej…
 
Prelekcja „Rola kobiety w środowisku ziemiańskim na przykładzie powiatu radzymińskiego”

Wystawę „Okruchy pamięci. Ziemianie dawnego powiatu radzymińskiego” otworzyliśmy w czerwcu. Teraz czas zagłębić się w historię właścicieli dworów z naszego terenu. 28 lipca w Fabryczce przybliżyliśmy sylwetki ziemianek z dawnego powiatu wołomińskiego. Prelekcję o ich roli w środowisku ziemiańskim poprowadził Piotr Szymon Łoś – komisarz i współtwórca wystawy.

 

Więcej…
 
Okruchy pamięci. Ziemianie dawnego powiatu radzymińskiego
 
 
Na każdym kroku Ziemia Wołomińska nosi ślady ziemiańskiego świata. 19 czerwca w Fabryczce odbyło się otwarcie wystawy „Okruchy pamięci. Ziemianie dawnego powiatu radzymińskiego”. Opowiada ona historię kilkunastu rodzin naszych okolic, poczynając od Jadowa, a kończąc na Ząbkach. Znaleźć na niej można pamiątki i archiwalne zdjęcia czy obrazy namalowane przez Miłosza Kotarbińskiego związanego z Chrzęsnem czy Hannę Lutyk z Feliksowa. Ponadto można obejrzeć zrekonstruowany salon ziemiański, pokój jadalny oraz gabinet.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 14

Zobacz również: