Home Wydarzenia Relacje

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Za nami
Wystawa rzeźby i malarstwa prof. Piotra Gawrona i koncert pieśni wielkopostnych „Bezoar z łez ludzkich”
 
 
W niedziele popołudnie 15 marca w naszej galerii odbył się wernisaż wystawy prof. Piotra Gawrona. Jest on rzeźbiarzem i wykładowcą warszawskiej ASP. Jego działalność artystyczna koncentruje się na rzeźbie kameralnej, portretowej, medalierstwie i malarstwie. Wystawa, obejmująca rzeźby z brązu i drewna oraz obrazy, będzie czynna do końca kwietnia.
Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
27 lutego koncert i prelekcja historyczna rozpoczęły obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w powiecie wołomińskim. Fabryczka zaprosiła mieszkańców na koncert muzyki poważnej. Dwie artystki, prof. Katarzyna Bąkowska oraz Anna Sawicka zaprezentowały utwory Macieja Zielińskiego – „Vox Humana”, oraz Maurice Ravela („Sonata na skrzypce i wiolonczelę cz. I Allegro, sonata cz. II Tres vif, Sonata cz. III Lent, Sonata cz. IV Vif). Artystkom towarzyszył aktor, Piotr Rzymyszkiewicz, znany m. in. z seriali „Pogranicze w ogniu”, „Klan”, „Plebania”, „Na dobre i na złe”. 
 
Więcej…
 
Tam wysoko...
 
 
"Tam wysoko..." to tytuł noworocznego koncertu kolęd, który odbył się 4 stycznia w Fabryczce. Po raz kolejny gościliśmy zespół Warszawa Wschodnia, który od kilkunastu lat zbiera, rekonstruuje i wykonuje wokalną muzykę tradycyjną z Polski, Ukrainy i Rosji.
Więcej…
 
X Świąteczna Giełda Talentów
W dniach 5-7 grudnia 2014 r. odbyła się X Świąteczna Giełda Talentów organizowana przez Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości.
 
 
 
Giełda Talentów przez 10 lat zdążyła na stałe wpisać się kalendarz powiatowych wydarzeń i stała się tradycją naszego regionu. Jest to wydarzenie, które skupia lokalnych artystów nieprofesjonalnych i rękodzielników zamieszkujących teren powiatu wołomińskiego oraz integruje ich wokół Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości, dając możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności, pobudzając i animując w ten sposób amatorski ruch artystyczny. Giełda od lat gromadzi nie tylko twórców, ale koncentruje również rzesze ludzi zainteresowanych sztuką oraz rękodziełem dekoracyjnym i użytkowym.
Więcej…
 
Weekend w Galerii
W miniony weekend w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości sporo się działo. 
W sobotę odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Dziedzictwo Nadbużańskie. Współpraca Centrum ze Skansenem stała się już tradycją. Od 7 lat w Kuligowie nad Bugiem odbywają się letnie plenery malarsko-rzeźbiarsko-kowalskie, których pokłosiem jest coroczna wystawa w Galerii Przy Fabryczce.
 
 
Więcej…
 
E*MOC*JA - wystawa prac Katarzyny Hermelin
 
 
Niedzielny wieczór upłynął w Galerii w cieniu sztuki współczesnej. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć ponad dwadzieścia prac autorstwa młodej architektki z Kobyłki – Katarzyny Hermelin. 
 
„Te prace są reakcją artystki na otaczająca rzeczywistość – mówiła podczas otwarcia dyrektor PCDiT Jolanta Boguszewska. – Z jednej strony dużo tu żartu, groteski, zabawy. Z drugiej strony widać w nich także refleksję nad tymi procesami współczesności, które niosą niepokój czy wręcz budzą strach.” Wystawa „E*MOC*JA” to debiut młodej artystki.
Więcej…
 
Warsztat garncarski
Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł rękodzielniczych, jakim trudnią się ludzie. Już wiele tysięcy lat przed naszą erą odkryto plastyczne właściwości gliny i doceniono jej użyteczność. Od epoki neolitu, aż po dziś dzień ludzie tworzą ceramiczne naczynia użytkowe oraz przedmioty dekoracyjne.  
 
 
Więcej…
 
Międzynarodowy dzień Muzyki w Fabryczce
 
 
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO. Celem obchodów jest propagowanie muzyki, ukazanie jej wyjątkowości oraz promowanie muzyków. Jest to okazja do wielu koncertów i innych muzycznych wydarzeń. Jednym z nich był koncert muzyki dawnej zorganizowany przez Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, który odbył się 4 października. 
Więcej…
 
Nieznośna lekkość bytu - wernisaż

14 września w Galerii Przy Fabryczce odbył się wernisaż wystawy prac Kamila Melaniuka i Łukasza Urbańskiego.

Artyści od najmłodszych lat pasjonują się technikami z pogranicza sztuki, rzemiosła  artystycznego, sztuki ludowej. W 2012 r. stworzyli grupę artystyczną MUU oraz wspólnie prowadzą Niezależną Galerię Artystyczną E-MUU. Ich prace prezentowane były w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim oraz w Domu Kultury Śródmieście  w Warszawie.

 

Więcej…
 
Druga edycja Mazowieckiego Festiwalu Harmonistów za nami

7 września 2014 r. w wołomińskiej Fabryczce Jolanta Boguszewska oraz prowadzący Festiwal, Adam Strug przywitali zebranych gości i natychmiast rozpoczęły się koncerty. Jako pierwszy zaprezentował się Krzysztof Stankiewicz. Ten mieszkaniec Mokrej Wsi w gm. Tłuszcz. Pierwsze kroki w materii muzycznej stawiał w ognisku muzycznym w Tłuszczu. Do szkoły muzycznej nie został przyjęty ze względu na wiek, co nie przeszkodziło mu rozwijać swoją biegłość w grze na akordeonie samemu. Uczył się sam, a na pierwszym weselu grał w wieku lat 15. Jego muzykancka kariera trwała 20 lat, obecnie od 15 lat nie praktykuje.

Więcej…
 
Warsztat wycinanki żydowskiej w Galerii Przy Fabryczce
20 sierpnia w ramach trwającej do 7 września wystawy wycinanki odbyły się warsztaty wycinanki żydowskiej.

Rozkwit tej sztuki przypada na XIX w., a zanikła na przełomie XIX i XX stulecia. Jej odrodzenie nastąpiło w XX w. w Izraelu i w USA. Tradycyjne żydowskie wycinanki wykonywali mężczyźni. Warsztaty w Galerii Przy Fabryczce zdominowała jednak płeć piękna. Panie stanęły na wysokości zadania, a ich prace niczym nie ustępowały męskim dokonaniom.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 14

Zobacz również: