Home Wydarzenia Relacje

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Za nami
Wernisaż Anny Szumańskiej

 

Anna Szumańska jest wołominianką, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskała w 2010 roku w pracowni wklęsłodruku prof. B. Pręgowskiej oraz pracowni projektowania graficznego prof. S. Janiaka.  Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się grafiką, ilustracją książkową, malarstwem olejnym, robi również kolaże. 

Więcej…
 
Dziedzictwo Nadbużańskie - wystawa poplenerowa

Od trzech lat Wojciech Urmanowski - właściciel Skansenu w Kuligowie i Prezes Fundacji Dziedzictwo Nadbużańskie organizuje plenery artystyczne w Kuligowie.  W sierpniu 2010 r. w plenerze  udział wzięło 14-stu artystów - malarzy, rzeźbiarzy i kowali z Warszawy i terenu powiatu wołomińskiego. Efekty ich pracy można będzie podziwiać W Galerii Przy Fabryczce do 6 lutego 2011 r.

Klimat skansenu, jego położenie, to raj dla wrażliwych na piękno, dla tych, którzy potrafią czerpać inspirację z otaczającego świata. Widać to szczególnie w pracach Marii Niedźwiedź-Suchońskiej, która piękno przyrody przedstawia jako wielobarwny gąszcz kolorów i grę światła.

 

 

Więcej…
 
Giełda Talentów 2010

 

Więcej…
 
Chopin tak nie grał!
Wołomińska Galeria Przy Fabryczce regularnie serwuje nam różnorodne wydarzenia kulturalne - wernisaże amatorów i zawodowców, wystawy, wykłady... Czasem są one muzycznie oprawiane, ale sama muzyka rzadko jest tematem "fabryczkowych" spotkań. Inaczej było w w środę, 24 listopada - koncert fortepianowy „Chopin – poeta fortepianu” w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego był pierwszym - i mam nadzieję nie ostatnim - koncertem w galerii. Recitalowi towarzyszyła pokonkursowa wystawa plakatu Chopinowskiego ze zbiorów Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki.
 
 
Więcej…
 
Świat mojego malarstwa

Krystyna Pisarska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Zajmuje się animacją, pracowała przy produkcji 20 filmów animowanych, spośród których najsłynniejsze to "Wędrówki Pyzy", "Pomysłowy wnuczek" (kontynuacja "Pomysłowego Dobromira"), "Tydzień przygód w Afryce", "Tryumf Pana Kleksa", "Zima wa Wiklinowej Zatoce", "Podróże na burzowej chmurze". Umiejętność oddania ruchu widać przede wszystkim w jej Fantazjach.

Maluje także kwiaty, martwe natury i krajobrazy, które - pomimo niekiedy odważnej kolorystyki - dają poczucie uspokojenia i równowagi.   

Więcej…
 
VI Zlot Pojazdów Zabytkowych
Więcej…
 
Polanieccy - o wystawie
28 kwietnia w ?Galerii Przy Fabryczce? odbył się wernisaż wystawy malarskiej ?Polanieccy na nowo?.  Ośrodek Dokumentacji Etnograficznej po raz drugi zaprezentował twórczość tej rodziny z Ossowa. Tym razem można obejrzeć prace Aliny Polanieckiej, Pawła Polanieckiego, Juli, Mateusza i Mikołaja Polanieckich oraz prace Ewy Komorowskiej. 
 
 

Talent przekazywany z pokolenia na pokolenie doskonale uwidacznia się w ich twórczości.
Więcej…
 
Prezentacje 2009 i BiŻart - wernisaż

 

10 kwietnia 2010 r. w wołomińskiej Galerii Przy Fabryczce odbył się wernisaż dwu wystaw biżuterii artystycznej ?Prezentacje 2009? oraz ?Kobieta, mężczyzna i??. Swoje prace zaprezentowało prawie 60-ciu artystów złotników. Po godz. 18:00 dyrektor Galerii Jolanta Boguszewska przywitała gości, a następnie oddała głos Wojciechowi Rygało, który przedstawił zebranym idee obu ekspozycji. Po wystąpieniu doszło do odkrycia gablot, którego dokonały zebrane na sali panie. Jako pierwszą odsłonięto wystawę ?Prezentacje 2009?. 

Więcej…
 
Pejzaże 2009

 

 

Więcej…
 
Giełda talentów - fotoreportaż

 

 

Więcej…
 
Studenci ASP w Wołominie
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 14

Zobacz również: