Home Wydarzenia Relacje

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Za nami
SAAB - samochód z wyobraźnią
Svenska Aeroplan Aktiebolaget (SAAB) to producent samolotów wojskowych. Fabryka została wybudowana w Trollhattan, w pobliżu Geteborga. Po zakończeniu II wojny światowej byt firmy został zagrożony. W poszukiwaniu dróg wyjścia z trudnej sytuacji wybór padł na nową dla firmy gałąź produkcji - samochody. Tak zaczyna się piękny, nowy okres w działalności SAABa - w tym roku przypada 60-ta rocznica rozpoczęcia produkcji samochodów.

SAAB ? samochód z wyobraźnią, to wystawa na której prezentujemy po raz pierwszy w Polsce niezwykle interesujący fragment kolekcji samochodów marki SAAB. Do tej pory, aby zobaczyć tak liczny zbiór klasycznych SAABów trzeba było wybrać się do Muzeum Saaba w Trollhattan do Szwecji.
Więcej…
 
Zrób sobie Nikifora
W środę 29 lipca w Galerii Przy Fabryczce odbył się wykład zamykający wystawę ?Nikifor w Wołominie?. Wykład poprowadził Bogdan Karski ? kolekcjoner i znawca sztuki nieprofesjonalnej oraz ekspert d.s. fałszerstw Nikifora. Bogdan Karski opowiadał o twórczości krynickiego artysty, o tym jak łatwo można sfałszować prace Nikifora i na co zwrócić uwagę by ustrzec się przed zakupem falsyfikatu.
 
Fałszowanie Nikiforów to powszechny proceder. Podróbki można kupić na licznych aukcjach internetowych, na stoiskach z pamiątkami, w antykwariatach, a nawet w galeriach. Wprowadzanie na rynek fałszywych obrazów jest przestępstwem podlegającym karze, ale udowodnienie sprzedającemu, że działał w złej wierze jest bardzo trudnie. Dlatego Bogdan Kraski proponuje, by zamiast kupować fałszywego Nikifora stworzyć go sobie samemu?
Więcej…
 
Nikifor w Wołominie

Otwarcie nowej siedziby Ośrodka Dokumentacji Etnograficznej ?Korozja i Kolor?, rozpoczęcie działalności Galerii ?Przy Fabryczce? oraz wystawa prac Nikifora - trzy ważne wydarzenia kulturalne jednego dnia.

- Wielkie wydarzenie - tymi słowami Mirosław Bujalski, radny powiatowy i prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka określił otwarcie nowej siedziby Ośrodka Dokumentacji Etnograficznej połączone z początkiem działalności Galerii ?Przy Fabryczce? i prezentacją twórczości Nikifora Krynickiego. Prezentacja prac Nikifora to rzeczywiście ogromne wydarzenie, pierwsza w naszym regionie wystawa artysty tak znanego i ważnego dla sztuki, zarówno polskiej, jak i europejskiej. Jolanta Boguszewska-Kolatorska - dyrektor ODE w Wołominie podkreśliła, że wystawa akurat tego artysty nie jest przypadkowa. - Jest ona także pewną wytyczną, mówiącą o profilu działalności Ośrodka. Naszym głównym zadaniem jest badanie, utrwalanie i prezentacja coraz rzadszych już dziś elementów autentycznej kultury i sztuki ludowej, i regionalnej. Nikifor, jako jeden z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki prymitywnej jest znakomitym patronem wystawy otwierającej naszą działalność w nowym miejscu.

 

Więcej…
 
Od skorupki do mozaiki

To tytuł wystawy, która w środę, 1 kwietnia zawisła w Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor?. I nie jest to Prima Aprilis. Prezentowane obrazy powstały ze... skorupek jajek. Autorką tych niecodziennych prac jest Aldona Zarzycka. Z godną podziwu pieczołowitością zamienia zwykłe skorupki w niezwykłe obrazki, niekiedy wręcz mozaiki.

Ekspozycja to rodzaj retrospektywy. Można zobaczyć ?skorupkowe? dzieła, które powstały w ciągu 10 lat. Wzory geometryczne, martwa natura, zwierzęta, motywy starożytne ? tematyka jest szeroka. A skorupki rozmaite: różnej wielkości i w różnych barwach.

- Pierwszy raz widzę tego typu twórczość. Twórczość unikalną i eksperymentalną. To umiejętne połączenie cierpliwości, wyobraźni i wyczucia perspektywy ? powiedziała otwierając wystawę Jolanta Boguszewska, dyrektor Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor?. Warto zobaczyć efekty tego łączenia.

Powiatowa Galeria ?Korozja i Kolor?, ul. Prądzyńskiego 3. Wystawa czynna do końca kwietnia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny. Informacje: www.galeria.robi.to, tel. (0-22) 787 43 01 wew. 111.


 
Piękno stworzone z jajka
Pierwszego kwietnia w Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor? odbył się wernisaż wystawy Aldony Zarzyckiej ?Od Skorupki do mozaiki?. Autorka od 10 lat tworzy eksperymentalne prace ze skorupek jaj.

Wystawa symbolicznie nawiązuje do Świąt Wielkanocnych i wiosny. Wiadomo, że jajko to symbol życia, które odradza się po zimie. A właśnie za pomocą tłuczonych skorupek jaj, wołomińska artystka - Aldona Zarzycka - tworzy niepowtarzalne dzieła. Te prace są unikalne i urokliwe. Ich oryginalność została potwierdzona zaistnieniem pani Aldony w ?Polskich Rekordach i Osobliwościach?.

Więcej…
 
Ząbki w Wołominie

Wystawa Nasze Marzenia

Malować, malować i jeszcze, raz malować

10 stycznia w Powiatowej Galerii "Korozja i Kolor" w Wołominie odbył się wernisaż wystawy twórczości Pracowni Rysunku i Malarstwa w Ząbkach, pt.: "Nasze Marzenia". Z ponad 20 uczestników Pracowni prowadzonej przez Bogusławę Ołowską na Wołomińskiej wystawie swoje prace zaprezentowało 15 ar­tystów: Ewa Piekarz, Anna Łempic­ka, Anna Sokulska, Krystyna Ma­racewicz, Elżbieta Sypniewska, Mi­rosław Petliński, Barbara Abczyń­ska, Maria Reisner, Zyta Krajewska, Lidia Starzyńska, Hanna Krynicka, Inez Zawadzka, Urszula Krzyszto­fowicz, Luiza Płowiec, Elżbieta Frą­czyk. Jak sami mówią o sobie ?malują z pasji, obrazy wyrażają ich na­stroje, pragnienia i pomagają speł­niać życzenia?

Więcej…
 
Dziedzictwo nadbużańskie
Powiatowa Galeria Korozja i Kolor zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej

DZIEDZICTWO NADBUŻAŃSKIE

 

PEJZAŻE 2008

który odbędzie się 28 lutego 2009 (sobota) o godz. 17:00

Więcej…
 
Nasze marzenia

10 stycznia, w Powiatowej Galerii Korozja i Kolor, odbył się wernisaż wystawy twórczości Pracowni Rysunku i Malarstwa z Ząbek.

 

?Nasze marzenia? to wystawa prac ząbkowskiej grupy, którą prowadzi pani Bogusława Ołowska. Bywalcy pracowni tworzą swoje prace od 15 lat. Należą do Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Brali udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Tworzą również podczas plenerów m. in. w Radziejowicach, Nieborowie, Francji, Ukrainie, Litwie. Na wołomińskiej wystawie obejrzeć można prace: Ewy Piekarz, Ani Łempickiej, Ani Sokulskiej, Krystyny Maracewicz, Eli Sypniewskiej, Mirka Petlińskiego, Basi Abczyńskiej, Marii Reisner, Zyty Krajewskiej, Lidii Starzyńskiej, Hanny Krynickiej, Inez Zawadzkiej, Uli Krzysztofowicz, Luizy Płowiec, Eli Frączyk, Anny Wdzieńkowskiej.

Więcej…
 
Artyści naszego powiatu
Tylko przez 3 dni, od piątku 5 grudnia, trwała Świąteczna Giełda Talentów w Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor? w Wołominie. Rękodzieło wykonane przez artystów z naszych okolic ledwo mieściło się w pomieszczeniach Galerii, ale już następna ma odbyć się w bardziej przestronnym, nowym miejscu na ul. Orwida. Tegoroczna, czwarta Giełda zgromadziła 51 wystawców, podczas gdy na pierwszej edycji było ich ok. 20. Wykorzystano każdy wolny skrawek przestrzeni wystawienniczej, a i frekwencja dopisała ? ludzie podziwiali i kupowali. Wyroby prezentowały dobry, wysoki poziom, pięknie wystawione, udekorowane, dopracowane do najdrobniejszego szczegółu, z zadowolonymi, przyjaznymi wystawcami, w większości zapewniającymi, że to tylko drobna część ich twórczości.
Więcej…
 
Moc kolorów
8 listopada w Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor? odbył się wernisaż prac Elżbiety Rączka - artystki znanej i cenionej nie tylko za kunszt malarski, ale i za zdolności pedagogiczne. W dniu otwarcia wystawy do galerii przybyło mnóstwo osób. Byli wśród nich zarówno najbliżsi  pani Elżbiety, jej byli uczniowie, jak i osoby ciekawe ekspresji twórczości malarki. Wśród gości był także Burmistrz Wołomina ? Jerzy Mikulski oraz Zastępca Starosty Powiatu Wołomińskiego ? Ryszard Węsierski.
Więcej…
 
Talenty w Korozji

W pierwszy weekend grudnia w Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor? kolejna edycja ?Giełdy Talentów?. Swoje prace będą wystawiać artyści ? amatorzy z całego powiatu. Organizatorem akcji jest pani dyrektor Powiatowej Galerii ? Jolanta Boguszewska, z którą rozmawiam o celu Giełdy i artystach ? amatorach, którzy biorą w niej udział.

- Jak narodził się pomysł zorganizowania Świątecznej Giełdy Talentów?
- Pomysł narodził się w 2005 roku. Rozmawiałyśmy wówczas z nieżyjącą już Moniką Chudkiewicz - Grabińską o lokalnych rękodzielnikach i artystach amatorach, i o tym, że nie mają możliwości pokazania swojej twórczości. Uzgodniłyśmy wtedy, że zrobimy taki pokaz w Galerii. Po długich dyskusjach co do kształtu przedsięwzięcia, został opracowany plan działań. Najlepszym okresem na organizację Giełdy wydawał się okres przedświąteczny. Zamysł okazał się bardzo dobry - w pierwszej giełdzie wzięło udział ponad dwudziestu wystawiających. Z roku na rok mamy coraz więcej chętnych ? w zeszłym roku już ponad 40. W tym roku nasza giełda po raz pierwszy przekroczyła granice powiatu ? już zgłaszają się chętni mieszkający w dalszych okolicach.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 14

Zobacz również: