Home Wydarzenia

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wydarzenia
Z wizytą na Sri Lance

W ostatnią niedzielę lutego mieszkańcy Wołomina mogli trochę zmienić klimat. Przenieśliśmy się z zimowej Polski do ciepłej Sri Lanki, a to dzięki Sylwii Łaskowskiej, mieszkance naszego powiatu.

 

Więcej…
 
Wiosna duszy – wielkopostne śpiewy Kościoła prawosławnego

20 marca, w Niedzielę Palmową, na scenie Fabryczki wystąpił Chór Studencki im. św. Tatiany przy Parafii Prawosławnej p.w. św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie. Kościół katolicki właśnie wchodził w ostatni okres Wielkiego Postu – Wielki Tydzień. Dla wyznawców prawosławia Wielki Post dopiero się rozpoczynał. Była to więc świetna okazja do zorganizowania koncertu  wielkopostnej muzyki prawosławnej. 
Więcej…
 
Liryczny realizm i białoruskie śpiewy

6 marca otworzyliśmy wystawę malarstwa Mikołaja Rybaczuka. 
Więcej…
 
Zapraszamy na lekcje muzealne dla dzieci

 

Na bazie wystawy „Weterani szos. Pojazdy zabytkowe z kolekcji mieszkańców powiatu wołomińskiego”  zapraszamy na lekcje muzealne dla dzieci w wieku 5-8 lat, dotyczące historii motoryzacji.

W programie:

 

  • rozmowa na temat sposobów przemieszczenia się,
  • zapoznanie z historią motoryzacji (prezentacja multimedialna)
  • zwiedzanie wystawy zabytkowych samochodów,
  • kontakt manualny z eksponatem muzealnym,
  • gry i zabawy dotyczące pojazdów.

 

Więcej…
 
Weterani szos
 
Idea „pojazdu bez koni” sięga daleko poza wiek XIX, a protoplaści współczesnych maszyn liczą sobie już ponad 130 lat, będąc niewątpliwie uznanymi i cenionymi zabytkami. Dziś na miano zabytku zasługują jednak nie tylko pojazdy najstarsze, ale także te, które jeszcze do niedawna znajdowały się w codziennym użytku.
Więcej…
 
Maksym Rzemiński i kwartet smyczkowy

 

w składzie:

 

  • Lucjan Szaliński-Bałwas I skrzypce
  • Anna Ceglińska II skrzypce
  • Karolina Matyas altówka
  • Barbara Piotrowska wiolonczela

 

Więcej…
 
Wystawa poplenerowa VIII Nadbużańskiego Pleneru Artystycznego

 

W ostatni weekend listopada otworzyliśmy wystawę prac uczestników VIII Nadbużańskiego Pleneru Artystycznego. Galeria wypełniła się obrazami, rzeźbami, a także wyrobami ceramicznymi oraz kowalskimi. Po wernisażu na scenie Fabryczki wystąpił Zespół Teatralny „Zygzak” z Tłuszcza w spektaklu „Oświadczyny”. Klasyczna, trzyosobowa sztuka Antoniego Czechowa przykuła uwagę publiczności barwnymi strojami, klimatyczną scenografią, a przede wszystkim nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Więcej…
 
Przez 3 kontynenty
20 miesięcy. 60 krajów. 3 kontynenty. Grażyna i Marek Ładomirscy, mieszkańcy Wołomina, 8 listopada w naszej Fabryczce opowiedzieli o swojej podróży dookoła świata. 
 
 
Więcej…
 
Grzegorz Witek - Rzeźba
Grzegorz Witek. Młody rzeźbiarz (jeszcze nie przekroczył czterdziestki), ale już z dużym dorobkiem. Autor wielu realizacji, laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w konkursach rzeźbiarskich.  Artysta od kilkunastu lat jest pracownikiem naukowym Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. I mieszkańcem Kobyłki.
 
 
 
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 19

Zobacz również: