Home Wydarzenia

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wydarzenia
Tam wysoko...
 
 
"Tam wysoko..." to tytuł noworocznego koncertu kolęd, który odbył się 4 stycznia w Fabryczce. Po raz kolejny gościliśmy zespół Warszawa Wschodnia, który od kilkunastu lat zbiera, rekonstruuje i wykonuje wokalną muzykę tradycyjną z Polski, Ukrainy i Rosji.
Więcej…
 
X Świąteczna Giełda Talentów
W dniach 5-7 grudnia 2014 r. odbyła się X Świąteczna Giełda Talentów organizowana przez Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości.
 
 
 
Giełda Talentów przez 10 lat zdążyła na stałe wpisać się kalendarz powiatowych wydarzeń i stała się tradycją naszego regionu. Jest to wydarzenie, które skupia lokalnych artystów nieprofesjonalnych i rękodzielników zamieszkujących teren powiatu wołomińskiego oraz integruje ich wokół Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości, dając możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności, pobudzając i animując w ten sposób amatorski ruch artystyczny. Giełda od lat gromadzi nie tylko twórców, ale koncentruje również rzesze ludzi zainteresowanych sztuką oraz rękodziełem dekoracyjnym i użytkowym.
Więcej…
 
Sudarynja
Jedną z atrakcji X edycji Świątecznej Giełdy Talentów będzie występ zespołu śpiewaczego Sudarynja. Zespół powstał w 2005 r. W jego skład wchodzą trzy charakterystyczne wokalistki, które wykonują dawne pieśni wschodniosłowiańskie przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie, zebrane podczas licznych podróży i warsztatów muzycznych. W repertuarze znajdują się również pieśni obrzędowe, kupalne, pieśni łemkowskie oraz polskie w oryginalnych i własnych aranżacjach zespołu.
 
 
Więcej…
 
Weekend w Galerii
W miniony weekend w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości sporo się działo. 
W sobotę odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Dziedzictwo Nadbużańskie. Współpraca Centrum ze Skansenem stała się już tradycją. Od 7 lat w Kuligowie nad Bugiem odbywają się letnie plenery malarsko-rzeźbiarsko-kowalskie, których pokłosiem jest coroczna wystawa w Galerii Przy Fabryczce.
 
 
Więcej…
 
E*MOC*JA - wystawa prac Katarzyny Hermelin
 
 
Niedzielny wieczór upłynął w Galerii w cieniu sztuki współczesnej. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć ponad dwadzieścia prac autorstwa młodej architektki z Kobyłki – Katarzyny Hermelin. 
 
„Te prace są reakcją artystki na otaczająca rzeczywistość – mówiła podczas otwarcia dyrektor PCDiT Jolanta Boguszewska. – Z jednej strony dużo tu żartu, groteski, zabawy. Z drugiej strony widać w nich także refleksję nad tymi procesami współczesności, które niosą niepokój czy wręcz budzą strach.” Wystawa „E*MOC*JA” to debiut młodej artystki.
Więcej…
 
Warsztat garncarski
Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł rękodzielniczych, jakim trudnią się ludzie. Już wiele tysięcy lat przed naszą erą odkryto plastyczne właściwości gliny i doceniono jej użyteczność. Od epoki neolitu, aż po dziś dzień ludzie tworzą ceramiczne naczynia użytkowe oraz przedmioty dekoracyjne.  
 
 
Więcej…
 
Międzynarodowy dzień Muzyki w Fabryczce
 
 
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO. Celem obchodów jest propagowanie muzyki, ukazanie jej wyjątkowości oraz promowanie muzyków. Jest to okazja do wielu koncertów i innych muzycznych wydarzeń. Jednym z nich był koncert muzyki dawnej zorganizowany przez Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, który odbył się 4 października. 
Więcej…
 
Kalendarium


do 20 października

Wystawa ceramiki artystycznej – nieznośna lekkość bytu

Galeria

4 października

Międzynarodowy Dzień Muzyki
Koncert muzyki barokowej - prof. Katarzyna Bąkowska, Natalia Bartyzel

Fabryczka

6 października

Spektakl „Pif-Paf”

Fabryczka

10 października

Spektakl Pif-Paf

Fabryczka

13 października

Spektakl Pif-Paf

Fabryczka

25 października

Maraton Teatralny w Zielonce
Spektakl Teatru Przy Fabryczce

Zielonka

26 października

Wernisaż wystawy Katarzyny Hermelin

Galeria

26 października

Koncert jazzowy B-Flat Mood

Fabryczka

7 listopada

Pokaz filmu i slajdów z wyprawy nad Bajkał Piotra Maciejuka

Galeria

22 listopada

Wystawa poplenerowa „Dziedzictwo Nadbużańskie”

Galeria

listopad

Nagranie płyty Kapeli Ludowej Przy Fabryczce

 

5 -7 grudnia

X Giełda Talentów

Fabryczka

5 grudnia

Koncert zespołu Sudarynia

Fabryczka

grudzień

Zakończenie prac związanych z rewitalizacją radzymińskiego stroju regionalnego

PCDiT

Poniedziałki, czwartki

Zajęcia Teatru Przy Fabryczce

Fabryczka

środy

Próby Kapeli Ludowej Przy Fabryczce

Fabryczka

 

 

 
Nieznośna lekkość bytu - wernisaż

14 września w Galerii Przy Fabryczce odbył się wernisaż wystawy prac Kamila Melaniuka i Łukasza Urbańskiego.

Artyści od najmłodszych lat pasjonują się technikami z pogranicza sztuki, rzemiosła  artystycznego, sztuki ludowej. W 2012 r. stworzyli grupę artystyczną MUU oraz wspólnie prowadzą Niezależną Galerię Artystyczną E-MUU. Ich prace prezentowane były w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim oraz w Domu Kultury Śródmieście  w Warszawie.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 19

Zobacz również: