Home Wydarzenia

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wydarzenia
Nieznośna lekkość bytu

 

Więcej…
 
Druga edycja Mazowieckiego Festiwalu Harmonistów za nami

7 września 2014 r. w wołomińskiej Fabryczce Jolanta Boguszewska oraz prowadzący Festiwal, Adam Strug przywitali zebranych gości i natychmiast rozpoczęły się koncerty. Jako pierwszy zaprezentował się Krzysztof Stankiewicz. Ten mieszkaniec Mokrej Wsi w gm. Tłuszcz. Pierwsze kroki w materii muzycznej stawiał w ognisku muzycznym w Tłuszczu. Do szkoły muzycznej nie został przyjęty ze względu na wiek, co nie przeszkodziło mu rozwijać swoją biegłość w grze na akordeonie samemu. Uczył się sam, a na pierwszym weselu grał w wieku lat 15. Jego muzykancka kariera trwała 20 lat, obecnie od 15 lat nie praktykuje.

Więcej…
 
II Mazowiecki Festiwal Harmonistów
II Mazowiecki Festiwal Harmonistów już 7 września, w wołomińskiej Fabryczce. Wystąpi czterech artystów, w tym dwóch z powiatu wołomińskiego.
 
 
 
ZAPRASZAMY W NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00. WSTĘP WOLNY.
Więcej…
 
Warsztat wycinanki żydowskiej w Galerii Przy Fabryczce
20 sierpnia w ramach trwającej do 7 września wystawy wycinanki odbyły się warsztaty wycinanki żydowskiej.

Rozkwit tej sztuki przypada na XIX w., a zanikła na przełomie XIX i XX stulecia. Jej odrodzenie nastąpiło w XX w. w Izraelu i w USA. Tradycyjne żydowskie wycinanki wykonywali mężczyźni. Warsztaty w Galerii Przy Fabryczce zdominowała jednak płeć piękna. Panie stanęły na wysokości zadania, a ich prace niczym nie ustępowały męskim dokonaniom.
Więcej…
 
Wycinanka kurpiowska w Galerii przy Fabryczce

W środę 30 lipca w Galeria Przy Fabryczce odbyły się warsztat tradycyjnej wycinanki kurpiowskiej.

Zajęcia poprowadziła mieszkanka Kadzidła na kurpiowszczyźnie Wiesława Bogdańska, która z wykształcenia jest geodetą, jednak od dziecka zajmuje się wycinankami. Warsztat kształciła podpatrując swoją mamę, ciocię i babcię, które również zajmowały się sztuką ludową. Artystka ludowa specjalizuje się w tworzeniu wycinanek, kwiatów, palm wielkanocnych, kierców, bukietów i pisanek, a także w pieczywie obrzędowym.

 

Więcej…
 
Wystawa wycinanki z kolekcji Janiny i Bernarda Kielaków

 

Więcej…
 
Leluje, kodry, cacka

Wystawa wycinanek z kolekcji Janiny i Bernarda Kielaków

 
Do podstawowych cech polskiej kultury ludowej należy przede wszystkim jej tradycyjny charakter. Pomimo ostrożnego podejścia do wszelkiego rodzaju nowinek, społeczność wiejska powoli acz systematycznie przyjmowała i adaptowała do własnych wzorców estetycznych zarówno nowe materiały, jak też techniki czy rozwiązania plastyczne.
Więcej…
 
Rzeczpospolita utracona
Fabryczka zaprasza na wystawę przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie.
 
 
Więcej…
 
Wystawa prac absolwentów wydziału rzeźby
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 19

Zobacz również: