Home Wydarzenia

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wydarzenia
Giełda Staroci na dziedzińcu Fabryczki
 
Więcej…
 
Prawosławna Wielkanoc
Więcej…
 
Warszawa Wschodnia w Wołominie
 
 
W ostatnią niedzielę marca w wołomińskiej Fabryczce rozbrzmiały tradycyjne pieśni ukraińskiego Polesia oraz Kujaw w wykonaniu zespołu wokalnego Warszawa Wschodnia. Głównym celem tej grupy jest odtwarzanie dawnego ginącego już sposobu śpiewania oraz dokumentacja najcenniejszych zjawisk wschodniosłowiańskiej kultury muzycznej. Najważniejszą inspiracją dla członków zespołu są kontakty ze śpiewakami starego pokolenia, od których uczą się pieśni oraz oryginalnego sposobu ich śpiewania. „… Ci ludzie, to ostatni świadkowie dawnego świata, osoby wybitnie utalentowane (…). Dzięki nim poznajemy odchodzącą kulturę (…). Ich muzyka jest nam bliższa niż ta, która otacza nas w Warszawie”
Więcej…
 
The Peter Pan Trio
Więcej…
 
Za nami kolejna Świąteczna Giełda Talentów
W miniony weekend odbyła się już IX edycja tej 3-dniowej imprezy skierowanej do twórców amatorów i rękodzielników z terenu powiatu wołomińskiego. Giełda co roku przyciąga nie tylko coraz więcej artystów, ale także wielu fanów samego wydarzenia. Mimo, że liczba chętnych do zaprezentowania swojej twórczości z każdym rokiem wzrasta, organizatorzy ze względu na komfort wystawców ograniczyli liczbę stoisk. Tym razem swoje prace pokazało 50-ciu artystów zamieszkujących naszą okolicę. 
 
Więcej…
 
Koncert pieśni adwentowych w Fabryczce
Adwent to czterotygodniowy czas oczekiwania i duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia.
Niegdyś na Podlasiu i Mazowszu początek adwentu obwieszczano głośnym trąbieniem na ligawkach, które symbolizowały trąbę Archanioła mającego zwiastować światu przyjście Zbawiciela.
 
 
 
Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości postanowiło rozpocząć ten szczególny okres koncertem tradycyjnej muzyki adwentowej w wykonaniu Adama Struga znanego już wołomińskiej publiczności śpiewaka specjalizującego się w sakralnej i świeckiej muzyce Kurpiów oraz Witolda Brody – skrzypka i lirnika. Duet zaprezentował pieśni adwentowe skodyfikowane w „Zbiorze pieśni nabożnych do użytku domowego i kościelnego”, czyli w tzw. śpiewniku pelplińskim, liczącym 1102 pieśni na cały rok liturgiczny lecz – zgodnie z polską tradycją wariantowości – bez zapisu nutowego.
Więcej…
 
Dziedzictwo Nadbużańskie

16 listopada w Galerii Przy Fabryczce w Wołominie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Dziedzictwo Nadbużańskie” zorganizowanej przy współpracy Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie oraz Fundacji Dziedzictwo Nadbużańskie. Prezentowane na wystawie prace to efekt pleneru artystycznego, który odbył się latem tego roku w kuligowskim skansenie.

 

Więcej…
 
Koń jaki jest…
„Galeria przy Fabryczce”, miejsce kontynuujące tradycje mieszczącej się niegdyś w budynku starostwa galerii „Korozja i Kolor” staje się coraz ważniejszym punktem na mapie kulturalnych wydarzeń w powiecie. Już nie tylko poziom, ale i częstotliwość oraz różnorodność propozycji Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Kultury zwraca uwagę: kiermasze, koncerty muzyki folkowej, jazzowej i klasycznej, imprezy pszczelarskie, warsztaty, w końcu – organizowane od lat z zadziwiającą regularnością różnorodne wernisaże, prezentujące dorobek twórców o uznanym poziomie artystycznym. Nie inaczej było tym razem.
 
 
Więcej…
 
Pievos w Fabryczce
W piątek 20 września w Fabryczce odbył się koncert litewskiego zespołu rock folkowego PIEVOS. To przedsięwzięcie było możliwe dzięki projektowi „Network Folkowy”, którego celem jest współpraca z różnymi placówkami kulturalnymi oraz zapraszanie do nich cyklicznie zagranicznych artystów, co powoduje wytworzenie się sieci koncertów w różnych miejscowościach w naszym kraju.  W pierwszą taka trasę po Polsce wyruszył zespół PIEVOS, który zagrał m.in. właśnie w Wołominie.
 
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 19

Zobacz również: