Home Wydarzenia

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Wydarzenia
Fotorelacja z Wielkanocnego Kiermaszu Przy Fabryczce

 

Więcej…
 
STFZ.eko
 
Warsztaty z Anna Szumańską

 

W niedzielne popołudnie 13 marca w wołomińskiej Galerii Przy Fabryczce odbyły się warsztaty grafiki prowadzone przez Annę Szumańską - absolwentkę Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Było to spotkanie zamykające wystawę "Szumanofobia".

Anna Szumańska rozpoczęła spotkanie od przybliżenia zebranym różnorodnych technik wklęsłodruku, wyjaśniła podstawowe różnice między metodą akwatinty i akwaforty oraz chętnie odpowiadała na pytania

Więcej…
 
Wernisaż Anny Szumańskiej

 

Anna Szumańska jest wołominianką, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskała w 2010 roku w pracowni wklęsłodruku prof. B. Pręgowskiej oraz pracowni projektowania graficznego prof. S. Janiaka.  Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się grafiką, ilustracją książkową, malarstwem olejnym, robi również kolaże. 

Więcej…
 
Wystawy planowane na rok 2011 w Galerii Przy Fabryczce
  1. Wystawa poplenerowa „Dziedzictwo Nadbużańskie 2010” – styczeń
  2. Wystawa twórczości Anny Szumańskiej – luty
  3. Wystawa biżuterii artystycznej z udziałem Woytka Rygało – marzec
  4. Wystawa twórczości uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Wołominie – kwiecień
  5. Wystawa kolekcjonerska – Makatki – czerwiec
  6. Wystawa twórczości rodziny Hniedziewiczów –  wrzesień
  7. Wystawa zbiorowa – Portrety – listopad
  8. Świąteczna Giełda Talentów – grudzień
 
Dziedzictwo Nadbużańskie - wystawa poplenerowa

Od trzech lat Wojciech Urmanowski - właściciel Skansenu w Kuligowie i Prezes Fundacji Dziedzictwo Nadbużańskie organizuje plenery artystyczne w Kuligowie.  W sierpniu 2010 r. w plenerze  udział wzięło 14-stu artystów - malarzy, rzeźbiarzy i kowali z Warszawy i terenu powiatu wołomińskiego. Efekty ich pracy można będzie podziwiać W Galerii Przy Fabryczce do 6 lutego 2011 r.

Klimat skansenu, jego położenie, to raj dla wrażliwych na piękno, dla tych, którzy potrafią czerpać inspirację z otaczającego świata. Widać to szczególnie w pracach Marii Niedźwiedź-Suchońskiej, która piękno przyrody przedstawia jako wielobarwny gąszcz kolorów i grę światła.

 

 

Więcej…
 
Giełda Talentów 2010

 

Więcej…
 
Chopin tak nie grał!
Wołomińska Galeria Przy Fabryczce regularnie serwuje nam różnorodne wydarzenia kulturalne - wernisaże amatorów i zawodowców, wystawy, wykłady... Czasem są one muzycznie oprawiane, ale sama muzyka rzadko jest tematem "fabryczkowych" spotkań. Inaczej było w w środę, 24 listopada - koncert fortepianowy „Chopin – poeta fortepianu” w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego był pierwszym - i mam nadzieję nie ostatnim - koncertem w galerii. Recitalowi towarzyszyła pokonkursowa wystawa plakatu Chopinowskiego ze zbiorów Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki.
 
 
Więcej…
 
Świat mojego malarstwa

Krystyna Pisarska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Zajmuje się animacją, pracowała przy produkcji 20 filmów animowanych, spośród których najsłynniejsze to "Wędrówki Pyzy", "Pomysłowy wnuczek" (kontynuacja "Pomysłowego Dobromira"), "Tydzień przygód w Afryce", "Tryumf Pana Kleksa", "Zima wa Wiklinowej Zatoce", "Podróże na burzowej chmurze". Umiejętność oddania ruchu widać przede wszystkim w jej Fantazjach.

Maluje także kwiaty, martwe natury i krajobrazy, które - pomimo niekiedy odważnej kolorystyki - dają poczucie uspokojenia i równowagi.   

Więcej…
 
VI Zlot Pojazdów Zabytkowych
Więcej…
 
Polanieccy - o wystawie
28 kwietnia w ?Galerii Przy Fabryczce? odbył się wernisaż wystawy malarskiej ?Polanieccy na nowo?.  Ośrodek Dokumentacji Etnograficznej po raz drugi zaprezentował twórczość tej rodziny z Ossowa. Tym razem można obejrzeć prace Aliny Polanieckiej, Pawła Polanieckiego, Juli, Mateusza i Mikołaja Polanieckich oraz prace Ewy Komorowskiej. 
 
 

Talent przekazywany z pokolenia na pokolenie doskonale uwidacznia się w ich twórczości.
Więcej…
 
Prezentacje 2009 i BiŻart - wernisaż

 

10 kwietnia 2010 r. w wołomińskiej Galerii Przy Fabryczce odbył się wernisaż dwu wystaw biżuterii artystycznej ?Prezentacje 2009? oraz ?Kobieta, mężczyzna i??. Swoje prace zaprezentowało prawie 60-ciu artystów złotników. Po godz. 18:00 dyrektor Galerii Jolanta Boguszewska przywitała gości, a następnie oddała głos Wojciechowi Rygało, który przedstawił zebranym idee obu ekspozycji. Po wystąpieniu doszło do odkrycia gablot, którego dokonały zebrane na sali panie. Jako pierwszą odsłonięto wystawę ?Prezentacje 2009?. 

Więcej…
 
Pejzaże 2009

 

 

Więcej…
 
Giełda talentów - fotoreportaż

 

 

Więcej…
 
Studenci ASP w Wołominie
Więcej…
 
SAAB - samochód z wyobraźnią
Svenska Aeroplan Aktiebolaget (SAAB) to producent samolotów wojskowych. Fabryka została wybudowana w Trollhattan, w pobliżu Geteborga. Po zakończeniu II wojny światowej byt firmy został zagrożony. W poszukiwaniu dróg wyjścia z trudnej sytuacji wybór padł na nową dla firmy gałąź produkcji - samochody. Tak zaczyna się piękny, nowy okres w działalności SAABa - w tym roku przypada 60-ta rocznica rozpoczęcia produkcji samochodów.

SAAB ? samochód z wyobraźnią, to wystawa na której prezentujemy po raz pierwszy w Polsce niezwykle interesujący fragment kolekcji samochodów marki SAAB. Do tej pory, aby zobaczyć tak liczny zbiór klasycznych SAABów trzeba było wybrać się do Muzeum Saaba w Trollhattan do Szwecji.
Więcej…
 
Zrób sobie Nikifora
W środę 29 lipca w Galerii Przy Fabryczce odbył się wykład zamykający wystawę ?Nikifor w Wołominie?. Wykład poprowadził Bogdan Karski ? kolekcjoner i znawca sztuki nieprofesjonalnej oraz ekspert d.s. fałszerstw Nikifora. Bogdan Karski opowiadał o twórczości krynickiego artysty, o tym jak łatwo można sfałszować prace Nikifora i na co zwrócić uwagę by ustrzec się przed zakupem falsyfikatu.
 
Fałszowanie Nikiforów to powszechny proceder. Podróbki można kupić na licznych aukcjach internetowych, na stoiskach z pamiątkami, w antykwariatach, a nawet w galeriach. Wprowadzanie na rynek fałszywych obrazów jest przestępstwem podlegającym karze, ale udowodnienie sprzedającemu, że działał w złej wierze jest bardzo trudnie. Dlatego Bogdan Kraski proponuje, by zamiast kupować fałszywego Nikifora stworzyć go sobie samemu?
Więcej…
 
Nikifor w Wołominie

Otwarcie nowej siedziby Ośrodka Dokumentacji Etnograficznej ?Korozja i Kolor?, rozpoczęcie działalności Galerii ?Przy Fabryczce? oraz wystawa prac Nikifora - trzy ważne wydarzenia kulturalne jednego dnia.

- Wielkie wydarzenie - tymi słowami Mirosław Bujalski, radny powiatowy i prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka określił otwarcie nowej siedziby Ośrodka Dokumentacji Etnograficznej połączone z początkiem działalności Galerii ?Przy Fabryczce? i prezentacją twórczości Nikifora Krynickiego. Prezentacja prac Nikifora to rzeczywiście ogromne wydarzenie, pierwsza w naszym regionie wystawa artysty tak znanego i ważnego dla sztuki, zarówno polskiej, jak i europejskiej. Jolanta Boguszewska-Kolatorska - dyrektor ODE w Wołominie podkreśliła, że wystawa akurat tego artysty nie jest przypadkowa. - Jest ona także pewną wytyczną, mówiącą o profilu działalności Ośrodka. Naszym głównym zadaniem jest badanie, utrwalanie i prezentacja coraz rzadszych już dziś elementów autentycznej kultury i sztuki ludowej, i regionalnej. Nikifor, jako jeden z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki prymitywnej jest znakomitym patronem wystawy otwierającej naszą działalność w nowym miejscu.

 

Więcej…
 
Od skorupki do mozaiki

To tytuł wystawy, która w środę, 1 kwietnia zawisła w Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor?. I nie jest to Prima Aprilis. Prezentowane obrazy powstały ze... skorupek jajek. Autorką tych niecodziennych prac jest Aldona Zarzycka. Z godną podziwu pieczołowitością zamienia zwykłe skorupki w niezwykłe obrazki, niekiedy wręcz mozaiki.

Ekspozycja to rodzaj retrospektywy. Można zobaczyć ?skorupkowe? dzieła, które powstały w ciągu 10 lat. Wzory geometryczne, martwa natura, zwierzęta, motywy starożytne ? tematyka jest szeroka. A skorupki rozmaite: różnej wielkości i w różnych barwach.

- Pierwszy raz widzę tego typu twórczość. Twórczość unikalną i eksperymentalną. To umiejętne połączenie cierpliwości, wyobraźni i wyczucia perspektywy ? powiedziała otwierając wystawę Jolanta Boguszewska, dyrektor Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor?. Warto zobaczyć efekty tego łączenia.

Powiatowa Galeria ?Korozja i Kolor?, ul. Prądzyńskiego 3. Wystawa czynna do końca kwietnia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny. Informacje: www.galeria.robi.to, tel. (0-22) 787 43 01 wew. 111.


 
Piękno stworzone z jajka
Pierwszego kwietnia w Powiatowej Galerii ?Korozja i Kolor? odbył się wernisaż wystawy Aldony Zarzyckiej ?Od Skorupki do mozaiki?. Autorka od 10 lat tworzy eksperymentalne prace ze skorupek jaj.

Wystawa symbolicznie nawiązuje do Świąt Wielkanocnych i wiosny. Wiadomo, że jajko to symbol życia, które odradza się po zimie. A właśnie za pomocą tłuczonych skorupek jaj, wołomińska artystka - Aldona Zarzycka - tworzy niepowtarzalne dzieła. Te prace są unikalne i urokliwe. Ich oryginalność została potwierdzona zaistnieniem pani Aldony w ?Polskich Rekordach i Osobliwościach?.

Więcej…
 
Ząbki w Wołominie

Wystawa Nasze Marzenia

Malować, malować i jeszcze, raz malować

10 stycznia w Powiatowej Galerii "Korozja i Kolor" w Wołominie odbył się wernisaż wystawy twórczości Pracowni Rysunku i Malarstwa w Ząbkach, pt.: "Nasze Marzenia". Z ponad 20 uczestników Pracowni prowadzonej przez Bogusławę Ołowską na Wołomińskiej wystawie swoje prace zaprezentowało 15 ar­tystów: Ewa Piekarz, Anna Łempic­ka, Anna Sokulska, Krystyna Ma­racewicz, Elżbieta Sypniewska, Mi­rosław Petliński, Barbara Abczyń­ska, Maria Reisner, Zyta Krajewska, Lidia Starzyńska, Hanna Krynicka, Inez Zawadzka, Urszula Krzyszto­fowicz, Luiza Płowiec, Elżbieta Frą­czyk. Jak sami mówią o sobie ?malują z pasji, obrazy wyrażają ich na­stroje, pragnienia i pomagają speł­niać życzenia?

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 8

Zobacz również: