Home O Ośrodku

Main Menu

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
ODE
Konkurs, konkurs, konkurs!
Wystarczy wizyta w Galerii przy Fabryczce, aby zdobyć atrakcyjne nagrody. Od początku sierpnia w kolejnych trzech numerach gazety Wieści Podwarszawskie można było znaleźć kupon i pytania konkursowe. Dotyczyły one naszej aktualnej wystawy „Okruchy pamięci. Ziemianie dawnego powiatu radzymińskiego”, która jest czynna do końca września. 
Więcej…
 
Rozbudowa obiektu Fabryczka etap I - rozstrzygniecie przetargu
Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Rozbudowa obiektu „Fabryczka” – etap I - pobierz plik 
 
Rozbudowa obiektu Fabryczka - etap I

Wołomin: Rozbudowa obiektu Fabryczka - etap I
Numer ogłoszenia: 317120 - 2013; data zamieszczenia: 06.08.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości , Ul. Orwida 20, 05-200 Wołomin, woj. mazowieckie, tel. 22 787 41 13.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.etnowolomin.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: samorządowa jednostka kultury.

Więcej…
 
Informacja o zamówieniu
 
Rozbudowa budynku konferencyjno-wystawienniczo-pokazowego

Ogłoszenie zamieszczono: 04.07.2013 r.

Data składania ofert: 23.07.2013 r., godz. 10.00 

Data otwarcia ofert: 23.07.2013 r., godz. 10.30 

Typ przetargu: Przetarg nieograniczony 

Więcej…
 
Powiatowy Uniwersytet Otwarty w Wołominie
 
Nowe oblicze Galerii
Galeria Powiatowa 25 czerwca wystawą prac Nikifora rozpocznie swoją działalność w nowym miejscu, w Wołominie przy ul. Orwida. O zmianach, oczekiwaniach względem nowej placówki oraz planach na najbliższy okres rozmawiam z dyrektor Galerii ? Jolantą Boguszewską .

- Czy w związku z nową placówką Powiatowa Galeria Korozja i Kolor zmieni swą nazwę?

- Tak, zmienimy nazwę. Galeria Korozja i Kolor była związana z budynkiem starostwa, na Orwida będzie zupełnie inna galeria. Ponieważ obok jest stary budynek fabryczny, postanowiliśmy nazwać ją Galeria Przy Fabryczce.

- Jak ma się Galeria do mającego powstać także przy Fabryczce na Orwida Muzeum Etnografii? Czy to będzie jego integralna część?


- Podobnie jak do tej pory, galeria będzie działać w ramach większej instytucji ? najpierw Ośrodka Dokumentacji Etnograficznej, potem zapewne muzeum. Cała inwestycja na Orwida powstaje etapami. Galeria jest po prostu zakończeniem pierwszego etapu prac.
Więcej…
 
Nowa siedziba

Szanowni Państwo!

Ośrodek Dokumentacji Etnograficznej ?Korozja i Kolor? opuszcza mury Starostwa Powiatowego w Wołominie. Przenosimy się w nowe miejsce, gdzie większa powierzchnia i lepsze warunki pozwolą nam rozwinąć działalność i organizować większe, ciekawsze imprezy. Powstaje również nowa galeria ? Galeria Przy Fabryczce, gdzie będziemy kontynuować działalność wystawienniczą, a także organizować spotkania, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy 25 czerwca b.r. wystawą Nikifora oraz koncertem łemkowskiego zespołu Kapela Drewutnia. Dziękujemy za dotychczasowe zainteresowanie i mamy nadzieję na częste spotkania z Państwem w naszej nowej siedzibie.

Jolanta Boguszewska

 
Muzeum Etnograficzne w Wołominie
Na ogromnej powierzchni przy ulicy Orwida w Wołominie powstanie Muzeum Etnograficzne. Prace renowacyjne planowane są na trzy lata. Odbył się już przetarg, wskutek którego wyłoniona została firma, mająca przygotować szczegółowy projekt architektoniczny, niezbędny do rozpoczęcia prac, adaptujących stare budynki do nowego przeznaczenia. Rozmach przedsięwzięcia jest rzeczywiście godny podziwu.

W planach jest zagospodarowanie 1000 m? przestrzeni lokalowej, które mają służyć Muzeum Etnograficznemu. Będzie się ono składało z trzech części: warsztatowo-magazynowej, ekspozycyjnej oraz sali koncertowo-bankietowej. - Chcielibyśmy, żeby to nie było martwe muzeum.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2